Początek astronomicznej wiosny 2021 - kiedy się rozpoczyna i co oznacza?

2021-03-20 10:04
wiosna
Autor: pixabay.com

Zima i puszysty śnieg, który jej towarzyszy bez dwóch zdań robi przepiękny klimat, jednak co za dużo to nie zdrowo. Kiedy w końcu za oknami zobaczymy wymarzoną wiosnę? Początek astronomicznej wiosny 2021 zbliża się wielkimi krokami! Kiedy dokładnie rozpocznie się pierwszy dzień wiosny 2021?

Początek astronomicznej wiosny 2021 - kiedy się rozpocznie i co takiego oznacza? Nie ma co ukrywać, że zbliżający się wielkimi krokami początek nowej pory roku jest świetną okazją do zmian na lepsze. Wraz z wiosną zawsze nadchodzi powiew świeżości, a co najważniejsze nadzieji, że wszystko złe ulegnie zmianom. Ludzie stają się uśmiechnięci i pełni optymizmu, dzięki czemu łatwiej realizują wyznaczone sobie cele. Początek tegorocznej wiosny przypada w marcu, zresztą jak co roku, jednak nadal wiele osób poszukuje dokładnych informacji związanych z dokładną datą pierwszego dnia wiosny zarówno kalendarzowej, jak i astronomicznej.

Kiedy zatem rozpocznie się długowyczekiwana pora roku? Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej i astronomicznej nie zawsze wypada w tym samym terminie. Za to rozróżnienie odpowiedzialny jest ruch słońca. Astronomiczna wiosna 2021 rozpocznie się w momencie równonocy wiosennej, czyli tak zwanego przesilenia wiosennego. Kiedy dokładnie? Zdradzamy poniżej!

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?

Początek astronomicznej wiosny 2021 - kiedy?

Początek astronomicznej wiosny 2021 rozpocznie się w sobotę, 20 marca tego roku. Ciekawostką jest fakt, że z każdym kolejnym rokiem astronomiczna wiosna będzie rozpoczynała się wcześniej. Z wyliczeń naukowców wynika, że w 2048 roku początek astronomicznej wiosny wypadnie 18 marca.

Nowa ramówka TVP. Co przyniesie wiosna w Telewizji Polskiej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze