Piosenki świąteczne 2017: Antek Smykiewicz w utworze Na Nowo

2017-12-06 16:41
Piosenki świąteczne 2017: Antek Smykiewicz w utworze Na Nowo
Autor: Fot. wbf Antek Smykiewicz

Piosenka świąteczna od Anta Smykiewicza już jest. Na Nowo to propozycja muzyczna, w której artysta kładzie nacisk na to, co najważniejsze w Bożym Narodzeniu - bliskość, braterstwo i pomoc tym, którzy są w potrzebie.

Na temat piosenki wypowiedział się sam Anetek: Tekst do piosenki Na Nowo jest sumą moich przemyśleń a dotyczących tego, co nas otacza, tego, czego nam na co dzień brak i tego, co tak naprawdę każdy z nas nie tylko od święta dostać powinien. A czego tak właściwie nam dzisiaj brakuje ? Moim zdaniem brak nam nie wielkich, ociekających złotem prezentów, szału zakupów i fałszywej „świątecznej atmosfery”, która udziela się nam w marketach już na początku października. Tylko właśnie tych rzeczy, których kupić nie możemy: pokoju, wrażliwości, wiary, miłości bliskich, których już z nami niema, a czasem nawet nas samych.

Pisząc piosenkę Na Nowo chciałem wlać w serducha trochę pozytywu i nadziei. Miałem zarazem zamiar uniknąć pułapki „świątecznego” kiczu i  zwrócić uwagę na to o co w świętach Bożego Narodzenia  właściwie chodzi. Na to, czego nam zwłaszcza wtedy tak naprawdę brakuje. Czasem warto schować dumę do kieszeni i podać sobie ręce, bo to, czego nie możemy kupić - możemy z łatwością dać sobie na wzajem zupełnie za darmo - miłość.

Najnowsze