Dagadana

i

Autor: Piotr Molecki/East News Zespół Dagadana pojedzie na Eurowizję?

Gwiazdy

Piosenka z Chłopów na Eurowizji 2024? Zespół Dagadana skomentował pomysł

2023-11-20 16:13

"Chłopi" to jeden z najpopularniejszych polskich filmów tego roku. Animowana adaptacja słynnej powieści Władysława Reymonta w przyszłym roku będzie ubiegała się o nominację do Oscara. Niektórzy fani chcą też, aby Jesień – Tańcuj, czyli piosenka z filmu, pojechała na Eurowizję. Jakie są na to szanse?

"Chłopi" to prawdziwy hit. Animowana wersja filmu na podstawie słynnej powieści została bardzo dobrze przyjęta nie tylko przez krytyków, ale też widzów. Sukces na wielu płaszczyznach sprawił, że produkcja została zgłoszona do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej jako polski kandydat do Oscara. "Chłopi" to jednak nie tylko sukces w świecie filmowym, ale także w świecie muzycznym. Główny utwór ze ścieżki dźwiękowej to Jesień – Tańcuj, a wykonują go Kayah, L.U.C., Laboratorium Pieśni, Dagadana, Tęgie Chłopy i Rebel Babel Film Orchestra. Kawałek odnosi ogromne sukcesy w serwisach streamingowych, stając się pierwszą piosenką od lat, która znalazła się w notowaniu Top 100 Polska na Spotify. Zaczęły pojawiać się komentarze, że powinna to być polska kandydatura na Eurowizję 2024. Co na to wykonawcy?

Zespół Dagadana na Eurowizji 2024?

Jesień – Tańcuj na Eurowizji to marzenie wielu fanów piosenki. Czy wykonawcy są chętni? - A kto wie - opowiedziały w wywiadzie członkinie zespołu Dagadana. Piosenkę wykonuje jednak więcej artystów, którzy niekoniecznie lubią konkurs. Fanką Eurowizji nie jest na przykład Kayah. Może Dagadana zgłoszą się z innym kawałkiem w podobnym stylu? Czas pokaże.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena! Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką Tattoo.