PinkPantheress o miłości, materialistycznym podejściu i sile nieba. Oto płyta Heaven Knows

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy PinkPantheress o miłości, materialistycznym podejściu i sile nieba. Oto płyta "Heaven Knows"

PREMIERA

PinkPantheress o miłości, materialistycznym podejściu i sile nieba. Oto płyta "Heaven Knows"

2023-11-13 13:52

PinkPantheress wydała debiutancki album "Heaven knows" za pośrednictwem Warner Records UK, a wraz z nim singiel "Nice to meet you", do którego zaprosiła Central Cee. Jak brzmi krążek i o czym jest dokładnie? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Na debiutanckim albumie, będącym następcą uznanego przez krytyków mixtape'u "To hell with it", PinkPantheress w autorefleksyjnym stylu analizuje różne rodzaje relacji, w tym romantyczne, a także pasożytnicze, materialistyczne dążenia, temat żałoby czy koncepcję znajdowanie zadowolenia w samotności. Wyprodukowany i napisany przez PinkPantheress, 13-utworowy projekt został powstał we współpracy ze sprawdzonymi i nowymi współpracownikami, jak Greg Kurstin, Mura Masa, Danny L Harle, Count Baldor, Phil czy Cash Cobain. Umiejętność pisania piosenek połączona ze słodkim wokalem i zaraźliwą produkcją gwarantuje nową emocjonalną głębię.

Koncerty w Polsce 2024 - kto wystąpi? KALENDARZ, GWIAZDY, DATY, MIEJSCA

Patricia Kazadi vs. HITY 1988. TA piosenka przypomniała o traumie

PinkPantheress - płyta Heaven Knows

Ta płyta jest o żałobie po stracie, ale i o byciu w zgodzie z samym sobą w swojej samotności. Podróż z piekła do czyśćca, ale nie mam nic przeciwko, by tam być - wyjaśnia PinkPantheress. Wokalistka jednocześnie ogłosiła trasę po Europie, która rozpocznie się 20 lutego 2024 roku w Dublinie, a zakończy 1 marca w Berlinie. Na wakacje przyszłego roku PinkPantheress ma już zaplanowane koncerty po USA z Olivią Rodrigo.

PinkPantheress - kim jest?

PinkPantheress to multiplatynowa artystka, autorka tekstów i producentka, która od 2021 roku dzięki introspektywnym tekstom i zaraźliwym bitom zdobywa oddaną rzeszę fanów. Po wydaniu debiutanckiego mixtape'u "To hell with it" w pierwszej połowie 2022 roku wygrała plebiscyt BBC Music Sound of 2022, ponadto odbyła pierwsza wyprzedaną trasę koncertową po Europie i USA. Wschodząca gwiazda supportowała również Halsey, a ponadto wystąpiła na wielu festiwalach, jak chociażby Lollapalooza Paris i Chicago czy Osheaga Festival. PinkPantheress była jedyną przedstawicielką muzyki na liście 25 wpływowych kobiet opublikowanej przez brytyjski "Vogue". W zestawieniu pojawiła się obok Jodie Comer czy Victorii Beckham.

Poprzedni singiel PinkPantheress, "Boy's a Liar Pt. 1 & Pt. 2", szturmem podbił świat, spędzając imponujące 21 tygodni na liście Billboard Hot 100 (docierając do 3. miejsca), 28 tygodni na brytyjskiej liście singli OCC (2. miejsce) i zajmując pierwsze miejsce na kilku playlistach Spotify i Apple Music (utrzymując pozycję nr 1 na Spotify UK przez 33 dni z rzędu). Niedawno "Boy's a Liar Pt.2" uzyskał status podwójnej platyny, a PinkPantheress została nominowana do nagrody dla najlepszego nowego artysty na MTV VMAs, 2 BET Awards: Best Collaboration ("Boy's a Liar Pt.2") oraz na BET Her Award, gdzie doceniane są piosenki skupione wokół kobiet.