Pies lepszy od partnera? Zaskakujące wyniki badań

2018-12-12 13:44
psy
Autor: Johan De Meester / ardea.com/EAST NEWS psy

Właściciele zwierząt dobrze wiedzą, jak ciężko wyprosić zwierzaka z łóżka, kiedy patrzy na nas jak kot ze Shreka. Czy sen z pupilem jest dla nas atrakcyjniejszy niż ten z partnerem?

Pies lepszy od partnera? Zaskakujące wyniki badań. Behawiorystka profesor Christy Hoffman, przeprowadziła niezwykle ciekawą ankietę. Postanowiła zbadać wpływ zwierząt domowych na jakość naszego snu. W badaniach wzięło udział prawie tysiąc kobiet w Stanach Zjednoczonych. Jakie wyniki otrzymała?

Nietypowe święta 2019 - dziwne uroczystości, których nie znajdziecie w zwykłym kalendarzu

Pies lepszy od partnera - badania

Badane kobiety musiały wypełnić ankietę, w której odpowiadały na pytania dotyczące jakości snu. Musiały też określić, na ile bezpiecznie czuły się w obecności psa albo kota. Natomiast panie, które najczęściej śpią z partnerami, odpowiedziały na pytanie, jak partner wpływał na sen oraz poczucie bezpieczeństwa.

Pies lepszy od partnera - wyniki

Wyniki pokazały, że najlepszym towarzyszem kobiet podczas snu jest pies. To on najmniej zakłóca kobiecy sen, dlatego pozwala się najlepiej wyspać. Z czego to wynika? Właścicielki psów mają większą regularność funkcjonowania. Kładą się wcześniej spać, aby móc wcześnie rano wyjść z czworonogiem na spacer. Badanie pokazało również, że pies daje większe poczucie bezpieczeństwa, niż partner czy kot. Pies na pewno obudzi się i ostrzeże nas, kiedy do naszego domu będzie chciał się dostać nieproszony intruz. Dlaczego w badaniu wzięły udział same kobiety? Ponieważ to właśnie one mają najczęściej problem z bezsennością.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze