Pierwszy dzień zimy 2021 - kiedy jest początek zimy astronomiczej i kalendarzowej?

2021-12-21 8:24
zima
Autor: pixabay.com

Pierwszy dzień zimy 2021 zapukał do naszych drzwi. Kiedy jest początek astronomicznej, a także kalendarzowej zimy i czym się od siebie różni? Odpowiedź na to pytanie oraz szczegóły dotyczące grudniowych pojęć zbliżających się wielkimi krokami znajdziecie poniżej!

Pierwszy dzień zimy 2021 - kiedy jest początek astronomicznej i kalendarzowej zimy? Czym różnią się od siebie te pojęcia i czy te dni wypadają w tym samym terminie? Szczegółowych informacji na ten temat szuka wielu internautów, dla których początkiem zimy był zawsze pierwszy dzień grudnia, ponieważ to wedle tradycji wtedy witamy nową porę roku, żegnając tym samym deszczową szarą jesień. Pierwszy dzień zimy 2021 jest nieco bardziej pogmatwaną sprawą, niż mogłoby się nam wydawać. Okazuje się, że w grudniu mamy do czynienia z pierwszym dniem zimy kalendarzowej oraz z pierwszym dniem zimy astronomicznej, z czego jedna data jest stała, druga z kolei może przypadać w różnych terminach. 

Pierwszy dzień zimy kalendarzowej 2021 jest stały i co roku przypada w tym samym terminie. Początek kalendarzowej zimy zawsze wypada w drugiej połowie grudnia, dokładnie 21 dnia miesiąca. Zatem w tym roku pierwszy dzień zimy kalendarzowej przypada w poniedziałek. Z kolei pierwszy dzień zimy astronomicznej przypadać może w różnych terminach. Jak będzie w tym roku? Sprawdźcie poniżej! 

Zima astronomiczna 2021 - kiedy pierwszy dzień zimy? 

Pierwszy dzień zimy astronomicznej 2021 nie ma swojej stałej daty, a więc co roku może przypadać on w różnych terminach. Początek astronomicznej zimy 2021 rozpocznie się już w poniedziałek 21 grudnia tego roku, czyli dzień przed kalendarzową zimą. 

Jak zabezpieczyć ogród przed zimą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze