pełnia księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca w marcu 2022. Kiedy i o której jest Pełnia Robaczego Księżyca?

2022-03-17 8:39

Zbliża się trzecia Pełnia Księżyca w 2022 roku. Już w drugiej połowie marca na niebie ukaże się niesamowite zjawisko, które może mieć ogromny wpływ na samopoczucie wielu osób. Mowa o Pełni Robaczego Księżyca, która ma także wiele innych nazw i zwiastuje wiosnę. Kiedy i o której godzinie Srebrny Glob będzie najlepiej widoczny? O tym trzeba wiedzieć!

Pełnia Księżyca w marcu 2022 nazywana jest Pełnią Robaczego Księżyca. Nazwa ta pochodzi od rdzennych amerykanów i jest związana ze wzrostem temperatury w tym miesiącu. Idzie wiosna, robi się cieplej, a mróz znika. Z rozmokniętej ziemi wydostają się przeróżne robaki, które pozostawiają po sobie liczne ślady. To właśnie dzięki temu zjawisku, pojawiła się nazwa Pełni Robaczego Księżyca. Co ciekawe marcowy Księżyc, ma także inne określenia. Możemy spotkać się z Czystą Pełnią, Pełnią Śmierci, Skrzypiącą Pełnią, a nawet Klonową i Sokową, ze względu na cykl rozwojowy drzew i wydzielane przez nie soki żywiczne.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy topi się Marzannę? Skąd wziął się zwyczaj i co oznacza?

O co chodzi z tymi Wikingami? | To się kręci #2

Pełnia Księżyca marzec 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w marcu? Srebrny Glob pojawi się w całej okazałości na niebie dokładnie w piątek 18 marca 2022 roku. Będzie można oglądać go gołym okiem, jeśli tylko chmury go nie przysłonią. Co ciekawe, Pełnia zawita na niebie już o godzinie 8:20, jednak jej wpływ odczujemy dzień przed, jak i dzień po niej. 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana czasu 2022 - kiedy przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni?

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?