Ostatki 2023 - ostatni dzień karnawału: KIEDY? Jak wypadają ostatni i co się robi?

i

Autor: Pexels

Ostatki 2023 - ostatni dzień karnawału: KIEDY? Jak wypadają ostatni i co się robi?

2023-02-07 13:14

Ostatki 2023 zbliżają się ogromnymi krokami. To doskonała okazja na zabawę, w końcu już następnego dnia zaczyna się Wielki Post, podczas którego powinno się przystopować. Wiele osób hucznie obchodzi to święto. Kiedy wypada w tym roku i co dokładnie się wtedy robi? Mamy dla Was odpowiedzi na te pytania!

Ostatki to czas, w trakcie którego obchodzi się jedne z najhuczniejszych imprez w ciągu całego roku. Nic dziwnego, w końcu już następnego dnia rozpoczyna się Wielki Post, a podczas niego powinno się dosyć mocno przystopować. Okazja ta jest ruchoma, co oznacza, że każdego roku można spodziewać się innej daty, zakres obejmuje jednak luty i początek marca. Śmiało można określić ją zwieńczeniem całego zimowego karnawału, który trwał prawie dwa miesiące. Według kalendarza liturgicznego, w 2023 roku Ostatki odbędą się dużo wcześniej niż w poprzednim, bo już 21 lutego można będzie świętować. W jaki sposób powinno się to robić? Szczegóły znajdziecie pod wideo!

Środa popielcowa 2023 - kiedy jest? Na czym polega?

NAJPOTĘŻNIEJSZE SAMOCHODY ELEKTRYCZNE [Porsche Taycan Turbo S, Mercedes EQS i inne] | ESKA XD - Prosto z salonu #64

Co się robi w Ostatki?

Ostatki są ostatnim dniem przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Ten zawsze rozpoczyna się w Środę Popielcową. Tym samym większość imprez z okazji zakończenia karnawału będzie organizowana w weekend przed 21 lutego - a konkretnie w sobotę 19 lutego. Co robi się z tej okazji? Przede wszystkim organizuje huczne bale. Jeśli więc masz zamiar zrezygnować z dyskotek na czas czterdziestnicy, warto wyszaleć się przedtem jak najbardziej w gronie przyjaciół i rodziny!

Kiedy Wielkanoc 2023? W tym roku święta wypadają późno!

Sonda
Które określenie ostatniego dnia karnawału podoba Ci się najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE