Opole 2019: piosenka wycofana z konkursu Premier

2019-05-20 16:11 k.w.
Opole 2019
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

56. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu zbliża się wielkimi krokami. Już od 14 do 17 czerwca odbywać się będzie jedno z największych, muzycznych wydarzeń w Polsce. Pierwszego dnia festiwalu będziemy świadkami koncertów Od Opola Do Opola oraz Debiuty. Z kolei 15 czerwca będziemy mieli okazję posłuchać Premier. Okazuje się, że jedna z piosenek, którą mieliśmy usłyszeć podczas tego koncertu, została wyeliminowana. Dlaczego?

Opole 2019: piosenki wyeliminowane z konkursu Premier. Dlaczego? Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej to cztery dni koncertów artystów, prezentujących różne gatunki muzyczne. 14 czerwca, czyli pierwszego dnia festiwalu, odbędą się koncerty Od Opola Do Opola oraz Debiuty. Dzień później, na scenie będą królować między innymi Premiery, podczas których zabraknie utwory Natalii Sikory. Dlaczego?

Przeczytaj także: Opole 2019 - kto wystąpi na festiwalu?

Opole 2019: piosenki wyeliminowane z konkursu Premier

Podczas drugiego dnia festiwalu w Opolu, odbędzie się konkurs Premier. Zabraknie na nim piosenki Ostrożnie to moje serce z repertuaru Natalii Sikory. Wszystko przez to, że złamane zostały warunki regulaminu konkursu Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Miejsce wokalistki zajmie zespół Shata QS, który zaśpiewa utwór Fenix.

W jaki sposób Natalia Sikora złamała regulamin koncertu? Konkursowy utwór nie może być prezentowany publicznie przed 30 września 2018 r. Natalia Sikora natomiast, wykonała utwór Ostrożnie to moje serce, podczas koncertu Jana Pietrzaka w Opolu w 2017 r. Piosenki artystki została wycofana z konkursu. Internauci zauważyli również, że Olga Bończyk oraz Maciej Miecznikowski & Leszcze również złamali regulamin. Czy oni również zostaną wyeliminowani? Z pewnością dowiemy się tego już wkrótce. 

Najnowsze