Open'er i Orange Warsaw Festival 2021 odwołane? Fani mocno zaniepokojeni

Open'er Festival
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Udział w festiwalach muzycznych to dla wielu fanów muzyki punkt obowiązkowy podczas planowania wakacji. Wiele jednak wskazuje na to, że po ciężkim dla przemysłu rozrywkowego 2020 roku nie nastąpi długo wyczekiwana pandemiczna odwilż. Organizatorzy jednego z największych festiwali muzycznych przekazali smutne wieści o odwołaniu imprezy. Co z Open'er i Orange Warsaw Festival 2021?

Glastonbury Festival odwołany - taką informację przekazali organizatorzy jednej z największych imprez muzycznych, która odbywała się nieprzerwanie od 1970 do 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa pięćdziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenie została odwołana, a zakupione bilety miały zachować ważność na 2021 rok. Niestety, i w tym roku impreza nie odbędzie się, o czym poinformowano w oficjalnym oświadczeniu pozostawionym w mediach społecznościowych.

- Pomimo naszych wysiłków, by poruszyć niebo i ziemię, stało się dla nas jasne, że po prostu nie będziemy w stanie zorganizować tegorocznej edycji festiwalu – napisali organizatorzy.

Informacja zelektryzowała fanów muzyki i koncertów na całym świecie. Wszyscy zaczęli się zastanawiać czy nie jest to równoznaczne z odwołaniem pozostałych zaplanowanych na ten rok imprez masowych. Co z letnimi festiwalami muzycznymi odbywającymi się w Polsce? Czy możemy liczyć na to, że wydarzenia takie jak Open'er czy Orange Warsaw Festival jednak dojdą do skutku?

Nowości Muzyczne 2021 - imprezowe kawałki podnoszą temperaturę na koniec zimy!

Festiwale muzyczne 2021 odwołane?

Odwołanie odbywającego się w Wielkiej Brytanii Glastonbury Festival załamało miliony fanów na całym świecie i sprawiło, że nadzieje na udział w imprezach masowych w tym roku zmalały, a emocje uległy ostygnięciu. Warto pamiętać jednak o tym, że liczba zakażonych koronawirusem na Wyspach jest znacznie większa niż w Polsce. Dodatkowo kraj zmaga się z jego mutacją.

Pod koniec zeszłego roku, w rozmowie z Gazetą Wyborczą, organizator Open'era wyznał, że jest przygotowany na kilka wariantów związanych z odbywaniem się imprezy w dobie pandemii. Póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących odwołania zaplanowanych na to lato wydarzeń muzycznych.

Najnowsze