Oficjalna piosenka Euro 2024 - kto śpiewa i jak brzmi. Ten hymn zagrzeje piłkarzy!

i

Autor: Ying Tang / NurPhoto / NurPhoto via AFP / EAST NEWS / Universal Music Poland Oficjalna piosenka Euro 2024 - kto śpiewa i jak brzmi. Ten hymn zagrzeje piłkarzy!

OFICJALNY UTWÓR

Oficjalna piosenka Euro 2024 - kto śpiewa i jak brzmi? Hymn Fire zagrzeje piłkarzy!

2024-06-16 9:02

Oficjalna piosenka Euro 2024 będzie hitem jak utwór z 2016 roku? Wtedy David Guetta wspólnie z Zarą Larsson podbili europejskie listy sprzedaży utworem "This Ones For You". Są nawet opinie, że to najlepszy hymn w całej historii piłkarskich mistrzostw Europy. Być może zmieni się to lada chwila, gdy wszyscy usłyszą hymn Euro 2024. Jak brzmi piosenka? Kto ją śpiewa? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Piosenki Euro - hymny Mistrzostw Europy
  2. Euro 2024 - hymn, piosenka, kto śpiewa?

Oficjalna piosenka Euro 2024 - kto śpiewa? Hymn jest nieodłącznym elementem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Pojawia się przed każdym meczem i sprawia, że kibice z większą ekscytacją czekają na poszczególne spotkanie. Tym bardziej, jeśli wykonują go topowe gwiazdy sceny muzycznej. Hymn Euro zagrany przed meczem powoduje niepowtarzalny klimat aczkolwiek emocje już teraz są coraz większe. Fani z ogromną niecierpliwością czekają na rozpoczęcie rywalizacji o tytuł najlepszej reprezentacji Starego Kontynentu. Na siedem miesięcy przed pierwszym gwizdkiem poznaliśmy grupy mistrzostw, ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się, z kim zagra Polska na Euro 2024. Zadanie nie będzie łatwe, ale biało-czerwoni chcą sprawić niespodziankę.

Ulubione piosenki Roberta Lewandowskiego. Oto jego playlista!

Piosenki Euro - hymny Mistrzostw Europy

Piosenki Mistrzostw Europy pojawiają się od 1992 roku. Pierwszymi wykonawcami są Peter Joback i Towe Jaarnek. Z kolei ogromną furorę zrobił hymn Euro 2004, czyli utwór "Forca" w wykonaniu Nelly Furtado. Popularnością cieszyła się również piosenka "Can You Hear Me" od Enrique Iglesiasa z Euro 2008. My doskonale pamiętamy hymn Euro 2012 w Polsce i Ukrainie, czyli "Endless Summer", pod którym podpisuje się Oceana. Wydaje się jednak, że kibice mają największy sentyment do hymnu Euro 2016. "This Ones For You", to motywacyjny kawałek od Davida Guetty, który zaprosił do współpracy Zarę Larsson. Co ciekawe, powstało kilka wersji teledysku tej piosenki, z udziałem symboli uczestników turnieju. 

Hymn przeniesionych z 2020 na 2021 mistrzostw Europy to efekt współpracy Martina Garrixa z grupą U2. Utwór "We are the People" najwyżej dotarł na 36. miejsce listy hitów we Włoszech, 15. miejsce niemieckiej listy hitów, czy 5. miejsce polskiego airplay'a. Sample piosenki były wykorzystane przez telewizje jako motyw do intro i outro.

Euro 2024 - hymn, piosenka, kto śpiewa?

Oficjalny hymn Euro 2024 wykona grupa Meduza. Trio zyskało rozgłos za sprawą singla "Piece of Your Heart" z Goodboys. Od czasu premiery utwór zgromadził już mocno ponad miliard streamów na całym świecie, zapewnił także artystom nominację do Grammy. Kolejny singiel, "Lose Control", nagrany we współpracy z Becky Hill i Goodboys, dotarł do 11. miejsca w Wielkiej Brytanii i także zdobył ponad miliard streamów. Artyści zrobili furorę również hitami "Paradise", czy "Bad Memories". Wiadomo już, że producenci stworzą hymn Euro 2024 wspólnie z grupą OneRepublic z Ryanem Tedderem na czele. Do współpracy została zaproszona także Kim Petras, jednak ta z powodu natłoku swoich obowiązków musiała zrezygnować. Artystkę zastąpi Leony! To uwielbiana w Niemczech wokalistka, która wyśpiewała hit "Friendships" od Pascala Letoublona. 

Hymn Euro 2024 pojawił się 10 maja 2024 i nosi tytuł "Fire". Posłuchajcie i oceńcie go sami!