sklep

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/East News

Zakaz handlu 2023

Niedziele handlowe GRUDZIEŃ 2023. Która niedziela jest handlowa? [KALENDARZ]

2023-12-14 12:03

Sporo osób obawia się, że zakaz handlu utrudni im zakupy świąteczne oraz przygotowania do Wigilii. Nic w tym dziwnego, w tym okresie sklepy oraz galeria handlowe pracują w nieco innym trybie, niż zazwyczaj. A co z niedzielami handlowymi w grudniu? Sprawdziliśmy, kiedy będzie można zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia.

Kiedy są niedziele handlowe w grudniu? W jakich godzinach można zrobić zakupy? Czy w Wigilię sklepy będą otwarte? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie te pytania. W trakcie świąt markety i galerie handlowe pracują w innym trybie niż zazwyczaj, a zakres najpotrzebniejszych rzeczy spożywczych jest nieco szerszy, niż w inne miesiące. W ferworze świątecznych przygotowań, kupowania prezentów oraz chęci spędzenia jak największej ilości czasu z rodziną, możemy zapomnieć o kupieniu niezbędnych produktów spożywczych. Wielu obawia się, że niedziele niehandlowe w grudniu 2023 nie pozwolą na świąteczną gorączkę zakupową, a zakaz handlu ograniczy ich możliwości, by kupić odpowiednie prezenty dla najbliższych. Ruch w galeriach handlowych oraz sklepach spożywczych jest zdecydowanie wzmożony w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Zakupy w niedzielę utrudnia ustawa o zakazie handlu. Zgodnie z nią w 2023 roku wypada jedynie 7 niedziel handlowych. Większość z nich jest już za nami. Zakupy w niedzielę niehandlową wcale nie są takie proste.

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt

Niedziele handlowe - grudzień 2023

Niedziele handlowe w grudniu 2023 są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie zdążyli zrobić zakupów w tygodniu. Sporo osób, chcąc kupić odpowiedni prezent dla swoich bliskich martwi się, że zakaz handlu znacząco wpłynie na ich świąteczne zakupy. Mamy dla Was jednak dobrą wiadomość. W ostatnim miesiącu tego roku przewidziano aż dwie niedziele, podczas których będzie można zrobić zakupy.

  • 10 grudnia 2023
  • 17 grudnia 2023