Niebieski Księżyc - trzynasta pełnia już 31 lipca 2015. Jak oglądać niezwykłe zjawisko Blue Moon?

2015-07-31 15:49
Blue Moon
Autor: bulls Blue Moon

Niebieski Księżyc, czyli trzynasta pełnia znana także jako Blue Moon nadejdzie już 31 lipca 2015 roku. Czym jest niebieski Księżyc i jaki ma na nas wpływ? Jak oglądać to niezwykłe zjawisko? Informacje na ten temat do sprawdzenia na ESKA.pl 

Niebieski Księżyc, nazywany również niebieską pełnią, będzie można obserwować już w najbliższy piątek 31 lipca 2015 roku. Czym jest niebieski Księżyc? Jak obserwować to zjawisko astronomiczne? O tym, że jest to wyjątkowe zjawisko świadczy między innymi fakt, iż zdarza się raz na niemal trzy lata. Ostatni raz niebieski Księżyc widziano w sierpniu 2012 roku. Przed tegorocznym wydarzeniem mamy dla Was garść informacji na ten temat. 

Nie masz kasy na WAKACJE? Dołożymy Ci 6 000! Jedyny taki KONKURS!

Czym jest niebieski Księżyc? 

Niestety nazwa w tym przypadku jest myląca. Niebieski Księżyc, nie będzie niebieski. Określenie to pojawiło się w pierwszej połowie XX wieku i sugerowało, że zjawisko to jest niezwykle rzadkie. Na czym polega? Otóż od czasu do czasu zdarza się, że w miesiącu pojawiają się nie jedna a dwie pełnie. Wówczas mówimy o Pełni Niebieskiego Księżyca (Blue Moon). Jakiego koloru będzie tarcza Księżyca 31 lipca 2015 roku? Podczas drugiej pełni Księżyc ma zazwyczaj kolor szary, czerwony bądź różowy. Ciekawostka - niebieska tarcza naturalnego satelity Ziemi jest możliwa do zaobserwowania. Ujrzeli ją mieszkańcy Indonezji pod koniec dziewiętnastego wieku. Po eksplozji wulkanu Krakatau, Księżyc świecił na niebiesko prawie przez dwa lata. 

Jakiego koloru jest Księżyc?

Kolory to rzecz względna i zależą przede wszystkim od zmysłów osoby obserwującej. Zakładając jednak, że wszyscy ludzie odbierają kolory w identyczny sposób (tak zazwyczaj jest), to należy wiedzieć, że kolor Księżyca zależy od zanieczyszczeń w atmosferze. Unoszące się w powietrzu pyłki załamują promienie słoneczne (w tym przypadku odbite od tarczy satelity), pochłaniając przy tym czerwone światło. Stąd - im więcej pyłków tym kolor Księżyca chłodniejszy. 

Niebieski Księżyc - wpływ na ludzi

Pełnia Księżyca to czas, w którym budzą się wilkołaki, a czarownice mają swoje zloty - to wiadomo od dawna ;) W jaki sposób pełnia wypływa na ludzi? Zgodnie z wielce wiarygodną astrologią, niebieski Księżyc poprawia naszą koncentrację, wzmacnia intuicję i sprawia, że stajemy się skupieni na swoim wnętrzu. To idealny czas na medytację - jeśli ktoś ją stosuje. To również świetny czas na to, aby przypomnieć sobie stary hit I'm Blue... dla tych, którzy za bardzo weszli w głąb siebie i teraz czują się przygnębieni ;) 

 

deri

Najnowsze