Nauka zdalna 2022 - kiedy zostanie ogłoszona? Czarnek tłumaczy zasady

2022-01-25 11:09
Nauka zdalna 2022 - kiedy zostanie ogłoszona? Czarnek tłumaczy zasady
Autor: Anna Golaszewska/East News Nauka zdalna 2022 - kiedy zostanie ogłoszona? Czarnek tłumaczy zasady

Jest kilka wariantów postępowań, jeden z nich dotyczy przejścia na naukę zdalną klas od IV wzwyż i punktowo w miastach, gdzie transmisja koronawirusa jest najwyższa - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, decyzja ma zapaść w najbliższych godzinach.

Spis treści

  1. Nauka zdalna 2022 - kiedy?

Nauka zdalna 2022 - kiedy zostanie wprowadzona? Rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska przekazała we 25 stycznia PAP, że podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa MEiN z GIS uzgodniono trzy warianty postępowania, uzależnione od rozwoju sytuacji. Ostrowska poinformowała, że nauka stacjonarna jako priorytet może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych, która ma zapaść w najbliższych godzinach. Minister Czarnek w porannej rozmowie w TV Republika podkreślił, że pierwszym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przejściu na naukę zdalną będzie wydolność służby zdrowia.

Kiedy zdalne nauczanie 2022? Wszystkie szkoły zamknięte w LUTYM 2022?

Sonda
Nauka zdalna w lutym 2022 to dobry pomysł?
Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Nauka zdalna 2022 - kiedy?

(...) jest jeszcze inny czynnik. Obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach, aniżeli było to w trzeciej i czwartej fali - wskazał szef MEiN. Zaznaczył, że jest kilka wariantów, które są brane pod uwagę, a dotyczą one "pewnego zakresu przejścia na naukę zdalną. Podkreślił, że decyzji w tej sprawie można się spodziewać w najbliższych godzinach.

To są warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od IV wzwyż i punktowo - w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych

- powiedział minister. Zatem mówimy o tym, jak ograniczyć ewentualne negatywne konsekwencje tak wielkiej ilości zakażeń w szkołach i w ogóle w Polsce, bo to nie jest kwestia tylko i wyłącznie szkół. Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od zakażeń poza szkołą, niemniej to generuje ogrom pracy służb sanitarnych - dodał Czarnek. Nauka stacjonarna ma zostać utrzymana w tych szkołach, w których jest taka możliwość. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze