Najlepiej sprzedające się płyty w XXI wieku w Wielkiej Brytanii. Sprawdź, kto jest na szczycie listy Billboardu [VIDEO]

2015-03-20 17:43
Lady Gaga, Adele, Coldplay
Autor: fot. Facebook Lady Gaga, Adele, Coldplay

Billboard opublikował listę najlepiej sprzedających się albumów ostatniego tysiąclecia w Wielkiej Brytanii. W zestawieniu nie zabrakło płyt takich gwiazd jak Coldplay, Lady Gaga, czy Amy Winehouse. Sprawdź na ESKA.pl, kto jest na szczycie!

Kto sprzedał najwięcej płyt w XXI wieku w Wielkiej Brytanii? Magazyn Billboard przygotował listę najchętniej kupowanych płyt XXI wieku na wyspach brytyjskich. Sprawdź na ESKA.pl, kto jest na szczycie!

Dla każdego artysty najważniejsze jest to, żeby album znalazł się w jak najszerszym gronie odbiorców. O takie ważne szczegóły na pewno nie muszą martwić się tacy artyści, jak: Lady Gaga, Rihanna, Beyonce, czy też Adele! Sprawdź listę najpopularniejszych albumów ostatniego tysiąclecia w Wielkiej Brytanii.

W rankingu na szczycie znalazła się Adele z krążkiem 21. Album w krótkim odstępie czasu nabyło blisko 5 milionów ludzi! A sama artystka szykuje się do wydania kolejnego albumu, który być może zasili tę listę nachętniej kupowanych.

Na drugim miejscu znalazła się płyta Back to Black od Amy Winehouse, która sprzedała się w nakładzie 3,5 miliona kopii. Z kolei na miejscu trzecim uplasował się album Back to Bedlam Jamesa Blunta, którego liczba kopii osiągnęła 3,3 miliona sztuk. Na krążku znajdziemy utwór "You're Beautiful, czyli największy dotychczas hit wokalisty.

Oto lista 10 najczęściej sprzedawanych albumów XXI wieku w Wielkiej Brytanii:

1. Adele, "21" (Xl Recordings)
2. Amy Winehouse, "Back To Black" (Island)
3. James Blunt, "Back To Bedlam" (Atlantic)
4. Leona Lewis, "Spirit" (Syco Music)
5. Dido, "No Angel" (Arista)
6. Beatles, "1"(Apple Corps)
7. Michael Buble, "Crazy Love" (Reprise)
8. David Gray, "White Ladder" (East West)
9. Lady Gaga, "The Fame" (Interscope)
10. Coldplay, "A Rush Of Blood To The Head (Parlophone)

Dodatkowo dla Was pierwszy odcinek serialu Prawdziw Histori Rodu Borgiów. Cały sezon można oglądać online, za darmo już teraz - na eskaGO.pl.

RW

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze