Mural

i

Autor: materiały prasowe Universal Music Polska

Mural z U2 w Warszawie! Polska jednym z nielicznych krajów

2023-03-18 11:43

Warszawa została wytypowana jako jedno z 40 miast na całym świecie, które biorą udział w akcji U2SOS40 w ramach promocji płyty Songs of Surrender. Mural na warszawskim Służewcu zawiera cytat z piosenki Walk On, która w nowej wersji opowiada o wojnie w Ukrainie. Wydawnictwo jest już dostępne w kilku formatach w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

Mural U2 w Warszawie to coś, co muszą zobaczyć fani zespołu! Tym bardziej, że Polska jest jednym z niewielu krajów, które mogą się nim pochwalić. Znajdując się w pobliżu muralu, można odblokować ekskluzywny merch zespołu i inne niespodzianki, wchodząc na stronę: fortycities.u2.com. Mural powstał we współpracy z Torem Wyścigów Konnych Służewiec. Co warte odnotowania, w ramach akcji U2SOS40 fani zobaczą nie tylko murale, ale także czterdzieści 60-sekundowych filmów do każdej piosenki, wykonanych przez 40 artystów z całego świata. W gronie zaproszonych do współpracy artystów znalazła się m.in. Tanima Mehrotra, urodzona w Indiach, która wybrała ujęcia ekipy deskorolkarzy z Mexico City, by ucieleśnić ten rodzaj wolności, który wiąże się z młodzieńczą ciekawością świata. Ben Elias, reżyser i operator z Nowej Zelandii, zaprezentował ujęcia swojej ojczyzny, a w filmie udział wzięli jego dziadkowie. Alana O’Herlihy, multidyscyplinarna fotografka, reżyserka i artystka multimedialna, postanowiła wziąć na warsztat jeden z najbardziej poważnych utworów – Sunday Bloody Sunday – i zestawić go z dojrzewaniem kobiet i utratą niewinności. Yanya Yatsuk, ukraińska fotografka mieszkająca w Stanach, chciała stworzyć coś, co opowie historię o miłości.

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

Mural U2 w Warszawie

Mural w Warszawie to jeden z elementów promocji albumu Songs of Surrender. To kolekcja 40 utworów U2 z całego katalogu, nagranych na nowo i przerobionych na potrzeby 2023 roku. Sesje nagraniowe trwały dwa lata. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo była nowa wersja Pride (In The Name Of Love). Producentem Songs of Surrender jest The Edge. Zespół wybrał uwielbiane hity takie jak With Or Without You, One, Beautiful Day, Sunday Bloody Sunday i Invisible. Każdy utwór został nagrany od początku na nowo. Niektóre piosenki zyskały nowe aranżacje, a niektóre – nowe teksty. Współrzędne muralu w Warszawie dostępne tutaj.

Sonda
Lubisz zespół U2?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE