Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - plebiscyt: jak i gdzie zgłosić słowo? [ZASADY]

2021-10-12 13:19
Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - plebiscyt: jak i gdzie zgłosić słowo? [ZASADY]
Autor: Wydawnictwo Naukowe PWN SA Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - plebiscyt: jak i gdzie zgłosić słowo? [ZASADY]

Już po raz szósty Wydawnictwo Naukowe PWN organizuje plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku. Ma on na celu wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. Nad przebiegiem konkursu czuwają uznani eksperci. Partnerem wydarzenia został Uniwersytet Warszawski.

Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - jak i gdzie zgłosić słowo? Podpowiadamy serwując garść szczegółów w tym miejscu. Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku organizowany jest od 2016 r. Przez ten czas inicjatywa skutecznie wspiera popularyzację języka polskiego i wywiera duży wpływ na współczesną polszczyznę. Z uwagi na rosnące zainteresowanie plebiscytem oraz coraz większą ilość zgłoszeń, tegoroczna edycja odbędzie się w zmienionej formule. Zwycięskie słowa z lat ubiegłych to: sztos, XD, dzban i alternatywka.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa? Sprawdź się! [QUIZ]

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Młodzieżowo Słowo Roku 2021 - jak i gdzie zgłosić słowo?

Od 12 października do 7 listopada br. za pośrednictwem formularza na stronie sjp.pwn.pl, będzie można zgłosić propozycje słów konkursowych wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia. Mile widziane są również przykłady ich użycia. Następnie Jury plebiscytu dokona analizy nadesłanych zgłoszeń i 15 listopada br. zaprezentuje finałową dwudziestkę (będą to słowa najczęściej zgłaszane, a jednocześnie zgodne z regulaminem). Wraz z publikacją finałowej listy, na stronie sjp.pwn.pl uruchomiony zostanie formularz głosowania. Za jego pomocą będzie można wskazać jedno słowo z listy, które zdaniem głosujących zasługuje na miano Młodzieżowego Słowa Roku 2021. Ten etap plebiscytu zakończy się o północy 30 listopada br.

Dodatkowo z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy, które uzna za najciekawsze językowo i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od PWN. Wyniki plebiscytu poznamy na początku grudnia. 

Slang młodzieżowy 2021 - znasz nowe słowa ze słownika nastolatków?

Pytanie 1 z 9
Instrybutor to tak naprawdę:

Misją Wydawnictwa Naukowego PWN, jako wydawcy słowników i poradników językowych, jest nie tylko dostarczanie źródeł wiedzy, ale także popularyzacja polszczyzny – szczególnie wśród młodzieży. Język polski jest pełen ciekawostek, dynamicznych procesów, a także daje ogromne pole do wykazania się kreatywnością. Ten plebiscyt i jego rosnąca z roku na rok popularność, są tego najlepszym dowodem.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń. Wybierzcie Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze