Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - głosowanie. Jak i gdzie oddawać głosy?

2020-11-18 9:16
Festiwal kolorów
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku od lat cieszy się wielką popularnością. Internauci z chęcią zgłaszają swoje propozycje, a wyniki głosowania są szeroko komentowane. Wiele osób poszukuje informacji, gdzie można zgłosić swoje ulubione młodzieżowe słowo i do kiedy można to zrobić. Wszelkie informacje na temat, jak głosować, znajdziecie oczywiście na ESKA.pl.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - głosowanie już trwa! Organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN plebiscyt z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności. W tym roku zapowiada się absolutny rekord! Jak poinformowali organizatorzy, w ciągu zaledwie dwóch tygodni do bazy wpłynęło blisko sto tysięcy zgłoszeń. W zeszłym roku suma wszystkich zgłoszeń wyniosła ponad 40 tysięcy. Przypomnijmy, że najpopularniejszymi wówczas słowami okazały się kolejno: 'Alternatywka', czyli określenie dziewczyny o alternatywnych upodobaniach, 'jesieniara', czyli osoba, której ulubioną porą roku jest jesień oraz 'eluwina' będąca przywitaniem spopularyzowanym przez youtubera Kacpra Błońskiego.

Rok 2020 przyniósł wiele zmian na świecie, a co za tym idzie - wiele nowych określeń na otaczającą nas rzeczywistość i ludzi. Jeśli chcecie podzielić się swoimi typami na Młodzieżowe Słowo Roku, to mamy dobrą wiadomość. Głosowanie jeszcze trwa. Jak zagłosować? Instrukcję krok po kroku znajdziecie poniżej.

Młodzieżowe Słowo Roku - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza słowo boomer?

Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - głosowanie

Aby zagłosować w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku, należy wejść na stronę internetową www.sjp.pwn.pl. Po wpisaniu adresu na ekranie wyświetli się formularz zgłoszeniowy. Internauta zostanie w nim poproszony o zaproponowanie słowa, wyjaśnienie go, zaakceptowanie regulaminu i zaznaczenie swojego wieku. Głosowanie trwa do 30 listopada 2020 roku. Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Organizatorzy doceniają istotność tematu oraz kreatywność języka.

ESKA XD #009
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze