Mel Gibson - spot na 100-lecie odzyskania niepodległości. Słynny aktor o drodze Polaków do wolności

i

Autor: fot./screen/youtube.com/Polska Fundacja Narodowa Mel Gibson

Mel Gibson - spot na 100-lecie odzyskania niepodległości. Słynny aktor o drodze Polaków do wolności

2018-11-11 19:52

Laureat dwóch Oscarów wystąpił w specjalnym spocie na 100-lecie niepodległości! Zobaczcie, co o Polakach mówi jeden z najsławniejszych aktorów na świecie.

Mel Gibson - spot na 100-lecie odzyskania niepodległości z udziałem tego słynnego aktora trafił niedawno do sieci! Krótki film to dzieło Polskiej Fundacji Narodowej, która działa na rzecz promocji naszego kraju za granicą. Mel Gibson jest gwiazdą wielkiego formatu i jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Jego występ w spocie to wyraz szacunku dla Polaków.

Niepodległość jako podróż do domu

Mel Gibson jest narratorem spotu Polskiej Fundacji Narodowej. W krótkim wideo aktor mówi, czym jest powrót do domu. Na koniec porównuję do tego polską walkę o niepodległość:

Teraz wyobraź sobie, że twoja podróż do domu trwa 123 lata. Polacy nie mieli swojego domu przez 123 lata. Teraz mija 100 lat odkąd go odzyskali. Świętujmy razem z nimi - mówi słynny aktor i reżyser.

Robert Lubański, członek Polskiej Fundacji Narodowej stwierdził, że Mel Gibson idealnie pasował do spotu. Jest to aktor bardzo wyrazisty i rozpoznawalny, a wiele jego ról odnosi się do patriotyzmu i poszanowania wartości. Poniżej zobaczycie wideo z jego udziałem na 100-lecie niepodległości.

Spot na 100-lecie odzyskania niepodległości - Pałac Kultury i Nauki wycięty?

Choć spot na 100-lecie odzyskania niepodległości został gorąco przyjęty przez Polaków, to wszyscy zauważyli pewien. Okazuje się, że w scenie z panoramą Warszawy nie widać Pałacu Kultury i Nauki. Budynek został wycięty z wideo podczas produkcji. Jakie były tego powody?

TOK FM przytacza wyjaśnienia twórców spotu, którzy mówią, że usunięcie z klipu PKiN nie było częścią ich wizji artystycznej, lecz kwestią praw chroniących wizerunek samego budynku.

Na to odpowiedział Sebastian Wierzbicki z zarządu Pałacu Kultury i Nauki. W poście na Twitterze napisał, że Pałac Kultury i Nauki jako elementu panoramy Warszawy nie jest chroniony prawami autorskimi. Dodał, że twórcy filmu mogli skonsultować swoje wątpliwości z zarządem budynku.