Maturzyści znaleźli sposób na naukę do egzaminów. Gdzie szukać pomocy naukowych?

Notatki szkolne
Autor: Anna Golaszewska/East News

Pandemia koronawirusa sprawiła, że organizacja roku szkolnego całkowicie się zmieniła. Zamiast w szkole, uczniowie uczą się z domów, biorąc udział w zajęciach online. Dla wielu z nich przyswojenie materiału w takiej formie jest dużo bardziej problematyczne. Użytkownicy Twittera znaleźli sposób na wspólną naukę. Ich akcja zdecydowanie zasługuje na 5+.

Jak dobrze przygotować się do egzaminów? To pytanie zadaje sobie chyba każdy uczeń, który nagle zauważa, że do sesji egzaminacyjnej pozostało już niewiele czasu. W obecnych czasach jest to o tyle trudniejsze, że podchodzący w tym roku do najważniejszych egzaminów ósmoklasiści i maturzyści muszą kontynuować naukę w domach. Szkoły ponownie zostały zamknięte, a odwieszenie zajęć stacjonarnych nastąpiło tylko i wyłącznie dla klas 1-3. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział jednak, że jako kolejni do placówek powinni wrócić właśnie ci uczniowie, którzy w maju zmierzą się w arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzmainacyjną.

Dotknięci skutkami pandemii uczniowie wielokrotnie pokazali swoją solidarność. W tym roku szkolnym nie jest inaczej. Na Twitterze pojawiła się akcja, dzięki której użytkownicy serwisu społecznościowego dzielą się swoimi notatkami i pomagają sobie w nauce. W końcu każdy jest dobry z jakiegoś przedmiotu i o to w tym chodzi.

Jak przygotować się do egzaminów?

Zapoczątkowana przez któregoś z użytkowników Twittera akcja szybko odniosła sukces, o czym świadczy fakt, że znalazła się bardzo wysoko w trendach. Chodzi o to, że uczniowie, którzy mają problem z danym materiałem, mogą liczyć na pomoc tych, którzy bez problemu go opanowali. Pod hashtagiem #Twitterowelekcjepomocy można znaleźć zdjęcia notatek, rozwiązania konkretnych zadań wraz z wyjaśnieniem czy też po prostu prośby o wytłumaczenie konkretnego zagadnienia. Trzeba przyznać, że to świetna inicjatywa!

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY
Najnowsze