Matura poprawkowa matematyka 2019 - PRZECIEKI i ZADANIA. Co będzie na poprawce?

i

Autor: Jaroslaw Respondek/REPORTER / EAST NEWS Matura poprawkowa matematyka 2019 - PRZECIEKI i ZADANIA. Co będzie na poprawce?

Matura poprawkowa matematyka 2019 - PRZECIEKI i ZADANIA. Co będzie na poprawce?

2019-08-20 8:42

Matura poprawkowa z matematyki zbliża się wielkimi krokami, więc czas na ostatnie odświeżenie wiedzy! Nawet najbardziej uzdolnieni uczniowie mają obawy przed egzaminem dojrzałości z królowej nauk i liczą na przecieki. Co powtórzyć przed maturą z matmy? Jakie zadania mogą się pojawić? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Matura poprawkowa matematyka 2019 - przecieki, zadania i odpowiedzi, to marzenie wszystkich osób, które przystępują do egzaminu dojrzałości. Tym bardziej w drugim, poprawkowym terminie. Wiele osób zastanawia się, czy matura poprawkowa z matematyki pojawiła się w sieci zanim usiedli do niej uczniowie. W sieci niektórzy mogą oferować rzekome pytania i klucz odpowiedzi matury. Jak co roku należy zachować w takich sytuacjach ogromną czujność.

QUIZ Matura z matematyki. Sprawdź się przed egzaminem

Pytanie 1 z 10
Pierwsza rata, która stanowi 9% ceny roweru, jest równa 189 zł. Rower kosztuje:

Matura poprawkowa matematyka 2019 - przecieki, zadania

Matura poprawkowa matematyka 2019 to ogromny stres dla osób, którym nie powiodło się na egzaminie w maju. Podwójne nerwy, ponieważ dla wielu to ostateczna próba zdania egzaminu w swoim roczniku. Jeśli ktoś oferuje wam przeciek matury 2019 z matematyki, to pamiętajcie, że to kłamstwo. W internecie, niektóre osoby chcą wykorzystać naiwność uczniów i zapewniają, że są w posiadaniu klucza odpowiedzi. Niestety, często oszuści robią to skutecznie, bo internauci klikają w linki bądź udostępniają je na swoich profilach w serwisach społecznościowych.

Najczęściej nagłówek brzmi: "Przeciek matury jest w sieci. Nie rozpowszechniaj tego linku" i pojawia się na Facebooku. Po kliknięciu, zostaniemy przeniesieni na podejrzaną witrynę, która może zainfekować nasz komputer a w najgorszym wypadku ściągnąć pieniądze. Niektórzy oszuści idą o krok dalej i obiecują gotowe odpowiedzi, klucz i arkusz CKE, po dokonaniu opłaty SMS-em lub przelewem. Przypominamy, że nie jest to prawda, a zadania z matematyki poznamy dopiero 20 sierpnia 2019. Wtedy też uczniowie zasiądą do egzaminu. 

Matura poprawkowa matematyka 2019 - co będzie?

Wiele osób twierdzi, że matura poprawkowa z matematyki jest zazwyczaj prostsza niż ta zdawana w maju. W przygotowaniach do poprawki nie należy tego brać pod uwagę. Przygotujcie się ze wszystkiego, co przerabialiście w trakcie ostatnich lat w szkole średniej. Oto zagadnienia, które mogą, ale nie muszą - pojawić się na poprawce z matmy:

  • Pole powierzchni całkowitej graniastosłupa prawidłowego czworokątnego, w którym wysokość jest 3 razy dłuższa od krawędzi podstawy, jest równe 140. Zatem krawędź podstawy tego graniastosłupa jest równa... (wskazać pierwiastek) [Matura CKE - arkusz z matematyki 2017]
  • Liczba osobników pewnego zagrożonego wyginięciem gatunku zwierząt wzrosła w stosunku do liczby tych zwierząt z 31 grudnia 2011 r. o 120% i obecnie jest równa 8910. Ile zwierząt liczyła populacja tego gatunku w ostatnim dniu 2011 roku? - (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • Na rysunku przedstawiono fragment wykresu funkcji kwadratowej f(x) = ax [kwadrat] + bx + c, o miejscach zerowych: −3 i 1. - (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • Średnia arytmetyczna ośmiu liczb: 3, 5, 7, 9, x, 15, 17, 19 jest równa 11. Wtedy x wynosi... (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • Wskaż rysunek, na którym jest przedstawiony zbiór wszystkich rozwiązań nierówności 2-3x ≥ 4 - (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • Liczby a i c są dodatnie. Liczba b stanowi 48% liczby a oraz 32% liczby c. Wynika stąd, że c wynosi... (Matura CKE - arkusz z matematyki 2016)
  • Dany jest stożek o wysokości 4 i średnicy podstawy 12. Objętość tego stożka jest równa... wskazać pi (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • Dane są dwa zbiory: A = {100, 200, 300, 400, 500, 600, 700} i B = {10,11,12,13,14,15,16} . Z każdego z nich losujemy jedną liczbę. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że suma wylosowanych liczb będzie podzielna przez 3. Obliczone prawdopodobieństwo zapisz w postaci nieskracalnego ułamka zwykłego. (Matura CKE - arkusz z matematyki 2018)
  • Liczby a i c są dodatnie. Liczba b stanowi 48% liczby a oraz 32% liczby c. Wynika stąd, że c wynosi... (Matura CKE - arkusz z matematyki 2016)
  • Ile jest wszystkich liczb naturalnych czterocyfrowych mniejszych niż 2018 i podzielnych przez 5? (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • W pudełku jest 50 kuponów, wśród których jest 15 kuponów przegrywających, a pozostałe kupony są wygrywające. Z tego pudełka w sposób losowy wyciągamy jeden kupon. Prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że wyciągniemy kupon wygrywający, jest równe... (Matura CKE - arkusz z matematyki 2018)
  • Dwunasty wyraz ciągu arytmetycznego (an), określonego dla n ≥1, jest równy 30, a suma jego dwunastu początkowych wyrazów jest równa 162. Oblicz pierwszy wyraz tego ciągu. (Matura CKE - arkusz z matematyki 2018)
  • Jeden z kątów trójkąta jest trzy razy większy od mniejszego z dwóch pozostałych kątów, które różnią się o 50° . Oblicz kąty tego trójkąta. (Matura CKE - arkusz z matematyki 2016)
  • Ze zbioru wszystkich liczb naturalnych dwucyfrowych losujemy jedną liczbę. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia, że wylosujemy liczbę, która jest równocześnie mniejsza od 40 i podzielna przez 3. Wynik zapisz w postaci ułamka zwykłego nieskracalnego. (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)
  • Przeciwprostokątna trójkąta prostokątnego ma długość 26 cm, a jedna z przyprostokątnych jest o 14 cm dłuższa od drugiej. Oblicz obwód tego trójkąta. (Matura CKE - arkusz z matematyki 2017)