Matura poprawkowa 2019 - wyniki. Kiedy i gdzie je sprawdzić?

2019-09-11 9:41 aw
Arkusz maturalny
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

W tym roku maturzyści bez zmian przystąpili do egzaminów dojrzałości w maju. Tym, którym wówczas powinęła się noga, przysługiwał oczywiście termin poprawkowy z jednym zastrzeżeniem - maturę poprawkową mogły zdawać osoby, które przystąpiły do wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdały tylko jednego w części ustnej lub pisemnej. Matury poprawkowe w tym roku odbyły się 20 i 21 sierpnia, a na ich wynik na szczęście nie trzeba czekać aż dwóch miesięcy.

Matura poprawkowa 2019 - wyniki. Kiedy i gdzie je sprawdzić? Oczekiwania na rezultat zdawanego egzaminu jest zawsze mocno stresujący - zwłaszcza gdy jest to poprawkowa matura. Mimo wszystko uczniowie, którzy musieli przystąpić do poprawki z matur, mogą jednak nadal dostać się na studia, ponieważ uczelnie prowadzą we wrześniu rekrutacje uzupełniające.

Matura poprawkowa 2019 - wyniki. Kiedy będą dostępne?

Na wyniki majowych egzaminów maturzyści musieli czekać aż do początku lipca. W przypadku matur poprawkowych wyniki są na szczęście ogłaszane znacznie szybciej. Osoby, które przystąpiły do poprawek w sierpniu, ich wyniki poznają już 11 września. Tego dnia szkoły otrzymają informacje o wynikach oraz aneksy, które zostaną przekazane uczniom.

Matura poprawkowa 2019 - wyniki online. Jak sprawdzić?

Wyniki matury poprawkowej można sprawdzić także online na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przypisanej do odpowiedniego województwa:

Najnowsze