Mata

i

Autor: YouTube/SBM Label

Mata - hit Kiss cam (podryw roku) w światowym rankingu! To nie udało się żadnemu innemu Polakowi

2021-07-07 22:46

Raper Mata może pochwalić się kolejnym znaczącym sukcesem. Najnowszy singiel artysty Kiss cam (podryw roku) znalazł się na światowej liście przebojów prestiżowego magazynu Billboard. To nie udało się wcześniej żadnemu innemu polskiemu artyście. Które miejsce zajął Mata?

Mata - hit Kiss cam (podryw roku) pojawił się na światowej liście przebojów prestiżowego magazynu Billboard. Młody raper, o którym cała Polska usłyszała w 2019 roku za sprawą głośnego singla Patointeligencja, z tygodnia na tydzień odnosi coraz większe sukcesy. Tym razem można mówić o międzynarodowym sukcesie, jakim nie może pochwalić się żaden inny polski artysta. Mianowicie Mata uplasował się na 198. miejscu prestiżowego rankingu Billboard Global Excl. U.S., który obejmuje najgorętsze muzyczne nowości nagrane przez artystów niebędących mieszkańcami Stanów Zjednoczonych. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej magazynu, znalezienie się wśród 200 najpopularniejszych piosenek było możliwe dzięki niesamowicie wysokim liczbom, jakie numer Kiss cam (podryw roku) wygenerował w sieci. Redaktorzy Billboardu donoszą, że hit rapera jest jednym z 18 na 200 kawałków, które zawdzięczają swój debiut przede wszystkim wyświetleniom klipu. Do 1 lipca oficjalny klip Maty miał wygenerować aż 6 milionów odsłon. Teraz na liczniku jest ich 18 milionów. Wideo nie schodzi też z 1. miejsca karty na czasie. Według danych MRC Data piosenka 20-letniego rapera z Wrocławia zadebiutowała z liczbą równą 10,3 milionów streamów (wzrost o 49%) poza Stanami Zjednoczonymi.

Sonda
Zasłużony sukces?

Mata na liście Billboardu!

Wielki światowy sukces nie umknął samemu Macie. Za pośrednictwem stories na Instagramie raper opublikował krótki, acz wymowny komentarz.

Ja p******ę - podsumował Mata.

Co ciekawe, singiel Maty jest też pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na światowe listy przebojów. Wcześniej na listach Billboardu znalazły się dwie Polki: Basia Trzetrzelewska oraz Natalia Lesz. Utwory piosenkarek były jednak zaśpiewane w języku angielskim. 

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ