Marcin Maciejczak

i

Autor: materiały prasowe

GWIAZDY

Marcin Maciejczak - piosenka na Eurowizję 2024 dostępna. To z nią mógł reprezentować Polskę w konkursie!

2024-02-25 9:24

W przeciwieństwie do Luny i Justyny Steczkowskiej Marcin Maciejczak wstrzymał się z wydaniem swojej eurowizyjnej propozycji aż do poznania wyników preselekcji. Jego utwór "Midnight Dreamer" miał swoją premierę o północy w czwartek 22 lutego. Internauci porównują brzmienie kawałka do światowych gwiazd!

Eurowizja 2024 - Marcin Maciejczak zaprezentował swój długo wyczekiwany singiel "Midnight Dreamer", z którym starał się o reprezentowanie naszego kraju w międzynarodowym konkursie. Piosenka spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony dziennikarzy eurowizyjnych, którzy otrzymali przedpremierowy dostęp do niej, jak również członków 5-osobowej komisji. W oficjalnym rankingu Marcin Maciejczak uplasował się na podium, tuż za Luną i Justyną Steczkowską, gromadząc w sumie 23 punkty. Tyle samo otrzymał kawałek "Jesień - Tańcuj" z filmu "Chłopi". Dlaczego Marcin zwlekał z wydaniem utworu? Jak wyjaśnił na swoim Instagramie, nie chciał traktować Eurowizji jako platformy do podbijania zasięgów. Fani wokalisty z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że warto było czekać. "Midnight Dreamer" to powiew świeżości w twórczości tego zdolnego 18-latka. Prawdziwie światowe brzmienie!

Eurowizja 2024 - TVP ujawniło najlepszą 20 preselekcji. Na liście... Edyta Górniak!

Marcin Maciejczak wyprzedził Edytę Górniak w preselekcjach do Eurowizji 2024 i stanął na podium z Kayah

Marcin Maciejczak jako "Midnight Dreamer"

Marcin Maciejczak zaprezentował swoją eurowizyjną propozycję "Midnight Dreamer". ‌Utwór został stworzony przez międzynarodowy zespół polskich i portugalskich twórców. Za muzykę odpowiadają Gabriel Faria, Maria Veiga oraz Marcin Maciejczak. Za warstwę tekstową natomiast - oprócz nich - odpowiedzialni są także Michał Majak i Alice Fernandes. Internauci są zachwyceni!

- Troye Sivan nie powstydziłby się takiej piosenki

- Super, wpada w ucho, na Eurowizję byłaby świetna - piszą. 

Posłuchajcie i oceńcie sami. Podbiłby serca Europejczyków?