Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]

i

Autor: pixabay.com Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]

Majówka 2021 - dni wolne od szkoły. Kiedy i ile będzie ich w tym roku?

2021-04-25 20:10

Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami! Czy z tej okazji uczniowie mogą liczyć na dłuższe wolne od szkoły? Kiedy dokładnie jest majówka w tym roku i ile dni wolnych będzie czekać na uczniów? Ta przerwa idealnie przyda się przed egzaminami maturalnymi!

Kiedy jest majówka 2021? Czy z tej okazji uczniowie będą mogli liczyć na kilka dni wolnego od szkoły? Wolne od szkolnych obowiązków zawsze cieszy wszystkich uczniów, szczególnie teraz, kiedy egzaminy maturalne oraz egzaminy gimnazjalne zbliżają się wielkimi krokami. Niestety w tym roku majówka nie wypada jednak zbyt fortunnie. W tym roku nie dość, że weekend majowy jest bardzo krótki, to jeszcze z powodu przedłużonego lockdownu będziemy musieli zrezygnować z rodzinnych wyjazdów. Ile zatem dni wolnych będzie przysługiwać uczniom?

Weekend majowy 2021, jak co roku wypada w dniach 1-3 maja, jednak czasami te dni wypadają bardzo korzystnie, tak że możemy wziąć sobie dłuższy urlop. Niestety nie w tym roku. Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja, dlatego dniem wolnym od nauki i pracy będzie jedynie poniedziałek, kiedy jest Święto Konstytucji 3 Maja. Oznacza to, ze w tym roku nie mamy co liczyć na długie wolne na początku maja. 

Sonda
Czy rząd powinien poluzować restrykcje pandemiczne na majówkę?

Majówka 2021 - dni wolne od szkoły

Majówka 2021 już wkrótce! Czy z tej okazji uczniowie będą mieli trochę wolnego od szkoły? Niestety, Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja, dlatego dniem wolnym od nauki będzie jedynie poniedziałek, kiedy jest Święto Konstytucji 3 Maja. Na dłuższe wolne będą mogli liczyć jednak uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie podchodzą do matury, o ile dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję. 

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?