Marta Bijan

i

Autor: Youtube.com/marta_bijan

Lata temu zachwycała w X Factorze. Teraz wraca z nową płytą

2021-04-30 11:31

X Factor to program, który wypromował wiele gwiazd - Michał Szpak, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży, Maja Hyży, Daria Zawiałow i inni. W czwartej edycji do finału doszła wokalistka, która skradła serca widzów. Była to Marta Bijan, która na castingu zachwyciła występem z piosenką Wrecking Wall. Piosenkarka zapowiedziała premierę nowej płyty. Kiedy premiera?

Marta Bijan zapowiedziała nową płytę. Będzie to jej drugi album studyjny. W 2018 wydała krążek o nazwie Melancholia. Ten nowy będzie nosił nazwę Sztuka płakania. Jego data premiery to piątek 28.05.2021. Do tej pory poznaliśmy już trzy piosenki, które pojawią się na nowej płycie. Są to Lato smakuje, Szczelina i Disneyend. Wszystkie trzy single doczekały się też teledysków, które utrzymane są w podobnej stylistyce. Charakterystyczne dla nowej ery muzycznej Marty Bijan są jej rude włosy. - Stworzyliśmy album, który jest połączeniem naszych z pozoru zupełnie różnych muzycznych osobowości – mojej poetyckości i melancholii z domieszką mroku i jego ciężkich, ciemnych brzmień. A ja w swoich tekstach i melodiach nauczyłam się płakać mniej teatralnie, krzyczeć mniej rozpaczliwie - opisuje swoją nową płytę finalistka X Factora.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 23.04.2021

Marta Bijan - Sztuka płakania. Lista piosenek

1. Lato smakuje

2. Pod morzem

3. Szczelina

4. Chciałabym nie chcieć

5. Przesilenia

6. Nowy świat

7. Disneyend

8. Piosenka o końcu

9. Nocny ptak

Sonda
Kibicowałeś Marcie Bijan w X Factorze?

X Factor - na czym polega program?

Program X Factor uznawany jest za następce Idola oraz inspirację dla twórców The Voice. Format posiada elementy obu tych programów. Show zaczyna się od etapu castingów. Następnie najlepsi mierzą się w tak zwanej rundzie boot-camp, gdzie odbywa się pierwsza eliminacja. Ci uczestnicy, którzy przechodzą dalej dzieleni są na trzy grupy - soliści do 28 roku życia, soliści 28+ oraz zespoły. Każdy z trzech jurorów dostaje pod opiekę jedną grupę. Zabiera swoich podopiecznych do tzn. domu jurorskiego, gdzie wybiera finalistów. Ostatnim etapem są odcinki na żywo, podczas których co tydzień odpada jedna osoba. W finale zostaje wybrany zwycięzca.