Open'er Festival 2023

i

Autor: Gdynia.pl

News

Kwintesencja lata, czyli nadmorskie festiwale, na których nie powinno cię zabraknąć!

2024-06-18 14:34

Odgłosy mew, widok rozlanego nad morzem słońca i dobra muzyka. To z pewnością idealny scenariusz dla wielu wakacjowiczów na letni sezon. A co takiego do zaoferowania mają nadmorskie miejscowości? Już to sprawdzamy! Oto przegląd festiwali i imprez z widokiem na Bałtyk.

Open’er Festival 2024

Naturalnie nie może zabraknąć tu jednego z największych festiwali w całej Polsce. W tym roku Open'er Festival gościć będzie między innymi Duę Lipę, Måneskin, Foo Fighters, Disclosure oraz wielu innych, światowych artystów. Odbędzie się, jak zwykle, na terenie gdyńskiej gminy Kosakowo, a trwać będzie od 3 do 6 lipca.

Top of the Top Sopot Festival 2024

To jeden z najsłynniejszych festiwali na polskiej scenie estradowej. Od 56-ciu lat niezmiennie odbywa się w słynnej i magicznej Operze Leśnej w Sopocie, w tym roku w dniach 19-22 sierpnia. Sopocki festiwal zasłynął ze swojej otoczki - bogatych wizualizacji scenicznych, choreografii, muzyków czy Bursztynowego Słowika, o którego walczą artyści. Lista tegorocznych gwiazd nie jest jednak jeszcze znana.

Roxie Węgiel na festiwalu w Opolu

Festiwal Dźwięki Północy

To przede wszystkim muzyka folkowa w ujęciu współczesnym. Znajdziemy tu mieszankę muzyki polskiej czy skandynawskiej, czyli zbierającej skrawki kultury państw położonych nad Morzem Bałtyckim. To jeden z najstarszych festiwali tego rejonu, pielęgnowany i organizowany przez Centrum Kultury w Gdańsku, gdzie też się odbędzie. Wydarzenie wzbogacone będzie o rękodzielnicze, taneczne czy kulinarne atrakcje.

Globaltica

To prawdziwie osiedlowy event, który mieści się na terenie parku Kolibki w Gdyni w dniach 19-21 lipca. Jego główną ideą jest promowanie i przybliżanie kultur z całego świata. W tym roku gościć będzie między innymi orkiestrę z Senegalu czy też grupę z Węgier, Tanzanii oraz Cypru. Nie będzie brakować wielu atrakcji dla dzieci, warsztatów i spotkań edukacyjnych, pokazów filmowych czy zajęć jogi. A już za rok obchodzić będzie równo 20 lat!

Mozartiana

Na Międzynarodowym Festiwalu Mozarta Mozartiana można dokładnie zapoznać się z twórczością jednego z największych światowych kompozytorów — Mozarta. Melodii słucha się w otoczeniu przepięknego pałacu i oliwskiego ogrodu z muzykami odgrywającymi jego utwory i interpretującymi je na swój własny sposób. W tym roku rozpocznie się 18 sierpnia, a zakończy w sobotę 24ego.

Sunrise Festival 2024

Największa w Polsce dawka elektronicznej muzyki, znana również na szerszą, europejską skalę, licząca nawet 150 tysięcy uczestników. Wiele niezapomnianych wrażeń, zarówno tych muzycznych, jak i wizualnych gwarantowana! Na Sunrise Festival 2024 gościć będą ATB, Tita Lau, Harris & Ford, Benny Bannasi, W&W czy też Aly&Fila. W tym roku festiwal przypada na 19-21 lipca.

Sun Festival 2024

To drugie wydarzenie w Kołobrzegu i to po niecałym tygodniu! Sun Festival 2024 to z kolei prawdziwie rapowy event. Pojawią się tam między innymi G-Easy, French Montana, Taco Hemingway, PROBL3M, Kukon, Young Igi, Young Multi, Bambi, Sarius czy Paluch.

Wisłoujście

Kolejny event poświęcony fanom muzyki techno, house, progressive, rave czy disco, położony w miejscu tytułowej Twierdzy w Gdańsku. Dwudniowy festiwal swój początek będzie miał 23 sierpnia. To aż ponad 100 artystów i zaledwie cztery sceny! Na line up składają się takie gwiazdy jak BRAVO GRL, MATRIX3K, Halina World, Jacek Sienkiewicz, D-Unity, Sosia czy VHT b2b ZUZKA.

Listen on Spreaker.