Księżyc miłości na niebie w czerwcu 2019. Kiedy i jak oglądać?

2019-06-02 11:18 A.D.
Księżyc
Autor: East News / Jan GRACZYNSKI

Obserwowanie nieba jest niezwykle przyjemne, zwłaszcza jeśli robimy to z bliską osobą. Szczególnie zachwycające są deszcze meteorytów i oczywiście pełnie księżyca. Na początku czerwca również nie będziemy musieli martwić się o brak romantycznej scenerii. Na niebie będziemy mogli zobaczyć koniunkcję Księżyca i Wenus.

Obserwowanie księżyca w dawnych czasach pomagało między innymi w sadzeniu roślin i zbieraniu plonów. Dziś, gdy człowiek już spacerował po jego powierzchni, stracił on wiele ze swego mistycyzmu. Wciąż jednak potrafi nas zachwycić i oczarować. Ciekawe zjawisko będziemy mogli zaobserwować już na początku czerwca. Tuż przed samym nowiem, zabłyszczy on na niebie w towarzystwie Wenus. Księżyc miłości to wyjątkowe zjawisko, które z pewnością przyniesie szczęście wszystkim zakochanym, którzy wspólnie patrzeć będą w niebo! 

Zobacz też: Czerwiec 2019: KALENDARZ, ŚWIĘTA. Co obchodzimy w szóstym miesiącu roku?

Księżyc miłości - kiedy i jak go obserwować? 

01.06.2019 od godziny 19:55 będziemy mogli obserwować koniunkcję Księżyca i Wenus w odległości 3°05'. Zbliżone do siebie będą cieszyć nas aż do rana. 

Gwiazdy w czerwcu - co warto obserwować? 

W czerwcu będziemy mogli zobaczyć również kilka innych zjawisk. Dziesiątego dnia miesiąca na niebie zobaczymy Jowisz w opozycji. Pełnia księżyca będzie miała miejsce 17 czerwca. 

Najnowsze