Kometa NEOWISE - jak obserwować na niebie i co to za zjawisko?

2020-07-14 15:48 EK
Spadające gwiazdy
Autor: pixabay.com

Fani zjawisk na niebie z pewnością ucieszą się z kolejnej informacji, jaką jest pojawienie się na naszym niebie komety NEOWISE. Kiedy najlepiej ją zaobserwować i co to właściwie jest? Na wszystkie wasze wątpliwości, odpowiadamy w artykule poniżej na ESKA.pl.

Kometa NEOWISE - jak obserwować na niebie i co to za zjawisko? Odpowiedzi na takie pytania, internauci najczęściej wyszukują w sieci. Ten kto lubi obserwować przeróżne zjawiska, bardzo ucieszy się z wiadomości, że już niedługo na niebie pojawi się coś nowego. Obserwatorów cieszą nie tylko pełnie księżyca, ale również spadające gwiazdy czy też białe noce, które wciąż możemy obserwować na polskim niebie. Komenta NEOWISE ukazała się na niebie niedawno, bo 27 marca 2020 roku. Co ciekawe, została zaobserwowana przez teleskop NEOWISE, stąd właśnie pochodzi jej nazwa. Od początku lipca można dostrzec ją jednak gołym okiem. Kometa przeszła przez peryhelium, czyli pewien punkt na orbicie, który znajduje się najbliżej Słońca i najciekawsze jest to, że przetrwała bliskie spotkanie i przez to stała się jaśniejsza. Obecnie kometa NEOWISE, zwana również C/2020 F3 oddala się od Słońca, dzięki czemu jest widoczna dłużej.

Kometa NEOWISE - kiedy i gdzie będzie widoczna?

Kometę NEOWISE warto jest oglądać wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy na niebie nie ma za dużo światła słonecznego. Warto wybrać się wtedy w miejsce, w którym nie będzie ani wysokich drzew czy też budynków. W Polsce zjawisko to najlepiej widoczne jest od 10 lipca i co ciekawe, może potrwać do połowy lipca lub przy dobrych wiatrach nawet do końca tego miesiąca! Kometa powinna być widoczna gołym okiem, jednak dla lepszej obserwacji warto zaopatrzyć się w lunetę lub lornetkę.

In My Bones w domowej wersji! Ray Dalton z ekskluzywnym występem na ESKA.pl!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze