Szkoła

i

Autor: pixabay Kiedy wyniki testów egzaminu ósmoklasisty?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? Jak sprawdzić wyniki egzaminu 8-klasisty?

2022-05-25 12:48

Egzamin ósmoklasisty potrwa trzy dni i odbędzie się pod koniec maja 2022. Uczniowie rozwiążą testy z przedmiotów takich jak polski, matematyka oraz język obcy. Na wyniki nie trzeba będzie długo czekać, ponieważ ukażą się już na początki lipca. Sprawdź kiedy CKE udostępni wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty ma na celu sprawdzić wiedzę uczniów, którą nabyli w ciągu ostatnich lat nauki w szkole podstawowej. Jest on również niezbędny przy rekrutacji do szkoły średniej, ponieważ uzyskane punkty wraz z wynikamy otrzymanymi na koniec roku szkolengo zadecydują o tym, czy uczeń dostanie się wymarzonej szkoły. Absolwenci będą zapewne z niecierpliwością wyczekiwali wyników poszczególnych testów. Warto w takim razie poświęcić ostatnie dni przed egzaminem do powtórzenia materiału, który może pojawić się 24-26 maja. Zapoznaj się z dokładnymi terminami testów i wyników egzaminu, które zostaną udostępnione przed Centralną Komisję Egzaminacyjną na początku wakacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022 na innych zasadach! Tego na testach na pewno nie będzie

Egzamin ósmoklasisty 2022 – data egzaminu 8-klasisty

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych napiszą egzamin ósmoklasisty w dniach 24-26 maja 2022 roku.

  • 24 maja 2022 o godz. 9:00 odbędzie się egzamin z języka polskiego i potrwa 120 minut.
  • 25 maja 2022 o godz. 9:00 odbędzie się egzamin z matematyki i potrwa 100 minut.
  • 26 maja 2022 o godz. 9:00 odbędzie się egzamin z języka obcego i potrwa 90 minut.

Arkusze egzaminacyjne będą udostępniane każdego dnia o godz. 13:00, czyli kilka godzin po zakończeniu danego testu. Dzięki temu 8-klasiści będą mogli jeszcze raz zapoznać się z zagadnieniami i zweryfikować czy dobrze rozwiązali poszczególne zadania.

Jak punktowany będzie egzamin ósmoklasisty? – za trzy egzaminy będzie można uzyskać 100 punktów. Po 35 z matematyki i języka polskiego oraz 30 z języka obcego.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 – kiedy będą dostępne wyniki testów klas ósmych?

Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła już termin publikacji wyników egzaminu ósmoklasisty. W tym roku uczniowie wyników testu mogą spodziewać się już 1 lipca 2022 roku. Aby poznać ilość uzyskanych punktów z poszczególnych przedmiotów trzeba będzie zalogować się na stronie internetowej CKE, podać w odpowiednim okienku swój pesel i wpisać hasło, które każdy uczeń otrzyma w swojej placówce edukacyjnej.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?