Śnieg w Polsce

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w 2022? Czy ZIMA zaskoczy znienacka?

2022-09-12 9:10

Chociaż kalendarzowe lato jeszcze trwa, wiele osób zastanawia się już nad tym, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Najnowsze długoterminowe prognozy pogody wskazują na to, że biały puch pojawi się na polskich drogach stosunkowo wcześnie. Czy zima 2022 zawita do nas szybciej, niż mogliśmy się jej spodziewać?

Jaka będzie zima 2022? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Odpowiedzi na te pytania, mimo że jest dopiero wrzesień, poszukuje coraz więcej internautów. Ostatnie dni przyniosły bowiem spore zmiany. Po obfitujących w wysokie temperatury tygodniach w Polsce zapanowało znaczące ochłodzenie. To spotęgowało potrzebę dowiedzenia się, jaka czeka nas w tym roku zima. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Polaków, eksperci z Centrum Modelowania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali pierwsze długoterminowe prognozy pogody dotyczące początku zimy w naszym kraju, dzięki którym możemy dowiedzieć się, co czeka nas w najbliższych miesiącach. Z opublikowanych przez IMGW danych wynika, że pierwszy śnieg w Polsce może pojawić się stosunkowo wcześnie!

Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Jaki będzie początek jesieni?

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Pogoda długoterminowa zima 2022 - śnieg

We wrześniu trudno dokładnie określić, jaka będzie tegoroczna zima. Najdokładniejsze prognozy pogody publikowane są najczęściej zaledwie na kilka dni przed. Modele wykorzystywane przez IMGW pozwalają jednak przewidzieć, czego można się spodziewać. Według danych zgromadzonych przez synoptyków wrzesień 2022 będzie deszczowy, co widać, natomiast październik ciepły. W listopadzie można natomiast spodziewać się pierwszego śniegu. Szczególnie dobrą informacją dla wszystkich marzących o białej zimie będzie ta, że w grudniu opady śniegu mają być bardzo obfite. 

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?