Kiedy przestanie padać 2022? Ostra fala upałów w Polsce to pewniak! [PROGNOZA]

i

Autor: Piotr Molecki/East News Kiedy przestanie padać 2022? Ostra fala upałów w Polsce to pewniak! [PROGNOZA]

Kiedy przestanie padać 2022? Ostra fala upałów w Polsce to pewniak! [PROGNOZA]

2022-05-31 15:09

Deszcz, chłodny wiatr i szare niebo - to obraz, jaki towarzyszył nam pod koniec maja 2022. W większości miast naszego kraju na termometrach było od 10 do 14 stopni Celsjusza, co zdecydowanie mogło być powodem do zdenerwowania. Kiedy przestanie padać? Jaka jest prognoza pogody na czerwiec 2022? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania już teraz. Od razu zauważamy, że są one optymistyczne!

Spis treści

  1. Kiedy przestanie padać 2022? PROGNOZA
  2. Pogoda w Polsce 2022 - fala upałów

Kiedy przestanie padać 2022? Wiele osób już się nie może doczekać momentu, kiedy będzie ciepło 2022. Mamy końcówkę wiosny i coraz bliżej lato, a pogoda wciąż pozostawia sporo do życzenia. W ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia z nagłym pogorszeniem się aury. Sporo deszczu, zachmurzone niebo i niska jak na tę porę temperatura, to wszystkie czynniki, które wywołały zirytowanie wśród wielu osób. Są jednak optymistyczne wieści. Prognoza pogody czerwiec 2022 daje sporą nadzieję, że lada chwila zrobi się dużo cieplej. Niektórzy pogodowi eksperci nie mają wątpliwości, że czerwiec będzie dużo pogodniejszy niż miało to miejsce w ostatnich dniach. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, a w szczególności na Dolnym Śląsku. Kolejny raz to Wrocław i okolice tego miasta będą przodować w wysokości temperatur na plusie. Solidne ocieplenie nastąpi jednak dopiero w lipcu.

Mecze Polski CZERWIEC 2022 - kiedy, gdzie i z kim gra Polska? [HARMONOGRAM, DATY]

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Kiedy przestanie padać 2022? PROGNOZA

Padający deszcz często psuje plany i tym samym wywołuje zdenerwowanie wśród wielu osób. Najbardziej zirytowani są ci, którzy mieli plany urlopowe lub po prostu chcieli spędzić miły czas na świeżym powietrzu, a zła pogoda po prostu na to nie pozwala. Czym innym jest padający deszcz po ostrym upale, a czym innym deszcz, kiedy jednocześnie panuje niska temperatura przekraczająca ledwo 10 stopni Celsjusza. Kiedy przestanie padać 2022? Czerwiec według pogodowych ekspertów będzie niepewny pod tym względem. Zdaniem meteorologów przelotne opady będą mieć miejsce 1, 2 i 3 czerwca. Później pogoda do 14 czerwca się poprawi, a z nieba nie spadnie ani jedna kropla. Długoterminowa prognoza pogody czerwiec 2022 wyraźnie pokazuje, że od 15 do 19 czerwca oraz od 22 do 26 czerwca występuje duże prawdopodobieństwo na solidne opady. Sytuacja pogodowa poprawi się w lipcu 2022. Wtedy będziemy w pełni cieszyć się latem i wysokimi temperaturami!

Pogoda w Polsce 2022 - fala upałów

Ostra fala upałów 2022 sprawi, że jeszcze zatęsknimy za ochłodzeniem i opadami deszczu. Najbardziej będą potrzebować tego rośliny, które najbardziej odczują skutek mocno świecącego słońca. W czerwcu 2022 na duże upały nie ma co liczyć. Od 5 do 11 dnia tego miesiąca zobaczycie na termometrach od 20 do 23 stopni Celsjusza. Od 12 do 20 czerwca 2022 natomiast temperatura będzie wynosić najwięcej 20 stopni Celsjusza a spodziewane sa jednak opady deszczu. Fala ciepła napłynie do Polski po 25 czerwca. Będzie od 23 do 31 stopni Celsjusza i właściwie od tego czasu oficjalnie rozpocznie się lato. Cały lipiec 2022 będzie upalny bez większych opadów deszczu.

Gdzie jechać na urlop? Gdzie na wakacje? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Sonda
Czy czekasz na upalne dni?

Jesteście gotowi na lato?

Posłuchajcie podcastu i jeszcze przed nadejściem upałów sprawdźcie, jak zadbać o formę na wakacje!

Listen to "Forma na lato - jak zdrowo i skutecznie zmienić swoje ciało przed wakacjami?" on Spreaker.