Kiedy pierwszy śnieg 2022? Jaka będzie zima w Polsce? [PROGNOZA POGODY]

2022-11-13 12:43
Zima
Autor: AP/Associated Press/East News

Pierwszy śnieg w listopadzie? Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Jak informują synoptycy, przed nami możliwy atak zimy. Patrząc jednak na pogodę długoterminową, kolejna pora roku powinna być dla nas łagodna. Sprawdźcie, na kiedy prognozowane są opady pierwszego śniegu.

Spis treści

  1. Pierwszy śnieg w listopadzie 2022
  2. Prognoza długoterminowa na zimę 2022/23

Jaka będzie zima 2022/23? Kiedy spadnie śnieg? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej osób. Najzimniejsza pora roku zbliża się wielkimi krokami, a synoptycy mają już dla nas wieści dotyczące jej przebiegu. Pogoda w Polsce, szczególnie w ostatnich tygodniach, przyzwyczaiła nas do tego, że powinniśmy być gotowi właściwie na wszystko. Po intensywnych jak na tę porę roku falach ciepła do naszego kraju nadciągały cyklony, które w mig wypędzały falę gorącego powietrza poza granice Polski i na odwrót. Listopad przywitał nas sprzyjającą aurą. Synoptycy nie mają jednak wątpliwości, że w kolejnych tygodniach poczujemy chłód, a nawet doczekamy się pierwszych opadów śniegu. Zgodnie z publikowanymi prognozami pogody na listopad z każdym dniem w Polsce będzie robiło się coraz zimniej. Na termometrach nie zobaczymy już wartości przewyższających 20 stopni. Sprawdźcie, jaka będzie zima 2022/23.

Wiatr o prędkości ponad 150 km/h i burze. Cyklony Marion, Karsta i Liv zaatakują Polskę?!

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Pierwszy śnieg w listopadzie 2022

Synoptycy nie mają wątpliwości, że pierwszy atak zimy czeka nas już w listopadzie. Eksperci z serwisu Fani Pogody wskazali nawet dokładną datę, kiedy możemy spodziewać się pierwszych w tym roku opadów śniegu. 

W okolicach 15 listopada, bądź w drugiej połowie miesiąca wzrośnie prawdopodobieństwo opadów śniegu. Szczególnie w górach i na obszarach podgórskich. Jednak i na nizinach są możliwe epizody z opadami mieszanymi i śniegu z uwagi na mocne obniżenie się izotermy zero - czytamy na stronie.

Przypomnijmy, że pierwszy śnieg w górach pojawił się już we wrześniu! Tym razem odnotujemy go także w innych regionach naszego kraju.

Zima we wrześniu 2022. Spadło dużo śniegu, a będzie go jeszcze więcej!

Prognoza długoterminowa na zimę 2022/23

Choć długoterminowe prognozy pogody należy traktować z dystansem, dostępne modele pozwalają określić, czego możemy spodziewać się w grudniu i styczniu. Z otrzymanych wyników dowiadujemy się, że grudzień i styczeń będą cieplejszymi miesiącami w porównaniu do normy wieloletniej o około 2 stopnie. W grudniu powinniśmy spodziewać się jednak większej niż dotychczas liczby opadów. 

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze