Kiedy jest HALLOWEEN w 2019 roku? Tradycja, dynia, makeup, przebrania, zabawy na Halloween

2019-10-29 8:47
Halloween
Autor: MOHD RASFAN/AFP/East News

Halloween nadchodzi! Święto strachu hucznie obchodzone jest już niemal na całym świecie. Wszystko co powinniście wiedzieć o Halloween znajdziecie w tym artykule! 

Halloween to wyjątkowy dzień zwłaszcza dla mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii. Święto cieszy się tam niemal taką samą popularnością jak Boże Narodzenie! Każdego roku tłumy dzieci i nastolatków zakładają kostiumy i ruszają po cukierki. W miastach organizowane są również parady i imprezy przebierane. Halloween cieszy się coraz większą popularnością również w naszym kraju.

Kiedy jest Halloween 2019? 

Halloween każdego roku przypada na dzień przed Wszystkich Świętych, czyli 31 października. W 2019 roku święto wypada w czwartek.

Halloween - tradycja

Tradycja wywodzi się najprawdopodobniej z celtyckiego święta powitania zimy. Nasi przodkowie obawiali się zbłąkanych dusz, które tego dnia wędrować miały po świecie. Przebrania i świece miały za zadanie je odstraszać. W Polsce odbywały się wtedy Dziady

Halloween - dynia

Halloweenowe lampiony z dyni mają według tradycji chronić dom. Tam, gdzie pali się świeca nie mają wstępu ani duchy, ani upiory. Stworzenie go jest bardzo proste, a efekt bywa zachwycający!

Halloween - makeup

Piękny lub straszny makijaż na Halloween to podstawa! Również w Polsce możemy zapisać się na jego profesjonalne wykonanie w salonie. Na YouTubie znajdziemy wiele świetnych poradników, a na terenie całego kraju działają sklepy specjalizujące się w charakteryzacji. Makeup na Halloween powinien być przerażający, a jednocześnie efektowny. W ten wyjątkowy dzień możemy zaszaleć!

Halloween - przebrania

Noc duchów to czas, kiedy możemy zostać, kim tylko chcemy! Gdzie kupić kostiumy na Halloween? Przebrania dostaniemy na aukcjach internetowych, a także w supermarketach i popularnych sieciówkach. Na terenie całego kraju funkcjonują również wypożyczalnie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Halloween - imprezy i zabawy dla dzieci

Halloween popularne jest zwłaszcza wśród dzieci. Najlepiej sprawdzą się imprezy domowe, których dodatkowym punktem może być tak zwany 'cukierek albo psikus'. Przygotowują przyjęcie dla najmłodszych, pamiętajcie o wykorzystaniu gadżetów takich jak sztuczne pajęczyny, czy papierowe ozdoby. Dostaniecie je w wielu sklepach lub możecie wykonać samodzielnie. Dorośli mogą wybrać się na imprezy organizowane w klubach. 

Najnowsze