Idol - zwycięzcy wszystkich edycji. Kto zrobił największą karierę?

2022-04-08 13:49
IDOL
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS

Pamiętacie Idola? Telewizyjne talent-show było wielkim hitem w polskiej telewizji. Program doczekał się łącznie pięciu edycji, w których uczestnicy próbowali wyśpiewać sobie kontrakt. Kto po programie zrobił największą karierę?

Idol to program, który podbił serca wielu Polaków. Format opierał się na brytyjskiej licencji, a pierwszy odcinek zadebiutował 5 kwietnia 2002 roku na Polsacie. Prawie każda edycja programu zbierała przed ekranami telewizorów ok. 3 milionów widzów. Praktycznie każdy mógł się zgłosić do telewizyjnego show. Wszystkich finalistów wyłaniano na wstępnych eliminacjach dokonywanych przez komisję jurorską. W rolach sędziów pojawiali się Kuba Wojewódzki, Jacek Cygan, Robert Leszczyński, Elżbieta Zapendowska, Maciej Maleńczuk, Marcin Prokop oraz Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz. Nagrodą w programie było profesjonalne przygotowanie i wydanie albumu oraz jego promocja na rynku muzycznym. W czwartej edycji zwycięzca mógł dodatkowo zaśpiewać na festiwalu TOPtrendy, a w piątej otrzymać 250 000 zł. Jak potoczyły się losy wszystkich zwycięzców?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bezczelne teksty prowadzących w polskiej telewizji. Tak obrażali uczestników

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU

Idol - kto wygrał pierwszą edycję?

Pierwszą edycję "Idola" wygrała Alicja Janosz, która podpisała kontrakt z wytwórnią Sony. Po programie wydała debiutancki album "Ala Janosz", który był promowany utworami "Zbudziłam się" i "Zmień siebie". Nagrała również piosenkę do filmu "Księga dżungli 2". W 2004 roku wystartowała w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła 4. miejsce. Po siedmiu latach od wygranej w programie ogłosiła zakończenie współpracy z wytwórnią. Razem z zespołem HooDoo Band nagrała album, który otrzymał złotą płytę. Później wydała dwa solowe krążki i planuje nawet kolejne! Wokalistka do dziś koncertuje i nagrywa piosenki, ale stroni od szeroko rozumianego show-biznesu.

Sonda
Idol - która edycja programu była najlepsza?

Idol - zwycięzcy wszystkich edycji. Kto zrobił karierę?

Poza Alicją Janosz, program "Idol" wygrali kolejno: Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Maciej Silski oraz Mariusz Dyba. Największą karierę z tego towarzystwa zrobili Zalewski i Brodka. Do dziś koncertują i z powodzeniem zapełniają całe sale. Tworzą nowe utwory, nowe płyty i ciągle cieszą się wielkim uznaniem fanów. Zwycięzca 4. edycji - Maciej Silski postanowił zrezygnować z kariery solowej po kiepskim debiucie. Grywał w różnych zespołach, a później wycofał się z show-biznesu. Nie porzucił jednak muzyki i zapowiedział, że planuje wrócić z nowym tanecznym albumem. Jeżeli chodzi o zwycięzcę 5. edycji, Mariusza Dybę, to w czasie pandemii koronawirusa wrócił do zawodu i został ratownikiem medycznym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze