HITY 2019: Seeb x Bastille połączyli siły w Grip! O czym jest piosenka?

2018-12-06 15:48 k.w.
Bastille i Seeb - Grip
Autor: materiał prasowy/Universal Music Polska Bastille i Seeb - Grip

Zespół Bastille wraca z utworem Grip, odświeżonym przez duet producentów Seeb. Czy piosenka ma szansę na dotarcie na szczyt listy przebojów?

Po bardzo udanym remiksie Delicatem, Taylor Swift i wydaniu debiutanckiej EP-ki Nice To Meet You, norweskie duo Seeb połączyło siły z jednym z najpopularniejszych alt-popowych zespołów – Bastille. Efekt ich spotkania to przebojowy singiel Grip! Wydawnictwo promuje mixtape Other People’s Heartache Pt.4.

Skytech i R3hab porywają do tańca! Fuego najgorętszym HITEM karnawału?!

Bastille i Seeb - Grip

Bastille zaproponowało wizję utworu, a duet producentów przetworzył ją na klubowy hymn. Grip to niekonwencjonalne połączenie melancholii i euforii. Wyjątkowy i z miejsca wpadający w ucho wokal Dana Smitha idealnie komponuje się z produkcją Seeba. Co o wspólpracy i jej efekcie mówi Dan Smith z Bastille?

Seeb zamienili brudną gitarową piosenkę w zupełnie nową jakość. Grip stało się innym kawałkiem, ale wciąż wiernym eskapistycznemu motywowi przewodniemu – euforii i horrorom bardzo późnej nocy. Kiedy wchodzi drop, czujesz jakby nagle coś wciągnęło cię w dziwną otchłań nocy, tak jakby nagle otworzyły się do klubowego świata Seeb. Ich produkcja sprawiła, że przechodzimy do miejsca, którego nigdy byśmy się nie spodziewali.

Bastille - albumy, sukcesy

Ostatnie lata dla Bastille obfitowały w wiele sukcesów. Zespół w składzie Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris Wood zagrał ponad 500 koncertów na sześciu kontynentów, sprzedał 15 mln singli i 7 mln albumów na całym świecie. Utwory Bastille odsłuchano w serwisach cyfrowych 3,6 miliarda razy. Formacja zdobyła szereg nagród i wyróżnień, w tym BRIT. Kilka miesięcy temu Bastille nagrali wspólnie z Marhsmello utwór Happier, który podbił listy przebojów na całym świecie, także w Polsce.

Tede & Sir Mich - płyta ELLIMITATI z gośćmi specjalnymi!

Seeb - kim jest duet producentów?

Seeb zyskali popularność za sprawą remiksów utworów takich artystów jak Coldplay, Ed Sheeran, Tove Lo, OneRepublic czy Mike Posner. Duet tworzą Simen Eriksrud oraz Espen Berg. W ciągu dwóch lat utwory, w których producenci maczali palce, zgromadziły ponad 4 miliardy streamów na całym świecie.

Najnowsze