#HITY 2013: najważniejsze wydarzenia muzyczne w Polsce w 2013 roku [VIDEO]

2013-12-30 13:28

#HITY 2013: najważniejsze wydarzenia w Polsce są już na ESKA.pl. Sprawdzamy najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne wydarzenia, które miały miejsce w Polsce. Na naszej liście znaleźli się: CeZik, Beyonce, Dawid Kwiatkowski. Kto jeszcze? Sprawdźcie na ESKA.pl!

#HITY 2013, czyli co się działo w muzyce w 2013 roku? Sprawdzamy najciekawsze wydarzenia muzyczne, które odbyły się w Polsce. Znajdziecie u nas coś na temat rodzimych gwiazd, jak i zagranicznych. W naszym zestawieniu znajdą się koncerty, spektakularne występy, niesamowite wykony... Co jeszcze? Najlepiej sami sprawdźcie na ESKA.pl.

>>> Muzyka na Sylwestra 2013! Czego warto słuchać?

Najbardziej dochodowe koncerty w Polsce:

Beyonce zagrała koncert w maju w Polsce w ramach Orange Warsaw Festival 2013. Zobaczcie, jak było!

Bożyszcze nastolatek, czyli Justin Bieber wystąpił po raz pierwszy w Polsce. Artysta wystąpił w marcu w łódzkiej Atlas Arenie.

Przeboje 2013:

My Słowianie Donatan i Cleo, w krótkim czasie zyskał sympatię internautów. Obecnie klip ma ponad 30 mln wyświetleń. Utwór i sam teledysk tak bardzo spodobał się Polakom, że doczekał się kilku coverów. Polacy także do tego numeru tańczyli.

Bałkanica grupy Piersi
to polski hit, który spodobał się internautom. Obecnie teledysk ma ponad 26 mln wyświetleń.

Sukces showów:

O sukcesie showów możemy pisać, ponieważ w 2013 roku zaczęło się robić głośno o takich osobach jak: Ewelina Lisowska (półfinalistka drugiej edycji X Factora), Rafał Brzozowski (uczestnik The Voice Of Poland) Enej (zwycięzcy 1. edycji Must Be The Music) i LemON (zwycięzcy 3. edycji MBTM).

Na uwagę zasługuje sam Dawid Podsiadło, zwycięzca 2. edycji X Factora. Jego płyta Comfort And Happiness okryła się podwójną platyną. 

Debiut roku 2013:

Tu nie możemy zapomnieć o Dawidzie Kwiatkowskim, który tak jak Justin Bieber rozpoczynał swoją karierę poprzez nagrywanie coverów w sieci. Teraz na koncie ma płytę 9893, która okryła się złotem zanim trafiła fizycznie na sklepowe półki. Na jego koncerty przychodzą zaś tłumy nastolatek. Dawid też wypuścił kolekcję ubrań 9893.

Kontrowersyjny występ 2013:

O tym występie chyba każdy pamięta. Mówimy tu o Patty, która zaśpiewała Krzyk w DD TVN. Podczas tego występu towarzyszyły jej dwie instrumentalistki, którym instrumenty służyły bardziej za rekwizyty. Internet po tym wykonie zaczął śmiać się z samej wokalistki, że bierze półnagie instrumentalistki, które nie potrafią nawet udawać, że grają na gitarze czy też keyboardzie.

Hit Internetu 2013:

Tu na uwagę zasługuje sam CeZik, któremu bez wątpienia nie zabrakło pomysłów na parodie polskich gwiazd czy też zagranicznych. Warto tu wspomnieć o parodii występu Patty w programie DD TVN czy też materiale prezentującym Polaka w brytyjskim Mam Talent.

Dawid Kwiatkowski - Na ZawszePolak w brytyjskim Mam Talent
Dawid Podsiadło - Trójkąty i KwadratyNajnowsze