pogoda

i

Autor: Marek BAZAK/East News

Gwałtowna zmiana pogody zaskoczy wszystkich. Ocieplenie nie potrwa zbyt długo!

2022-04-06 12:39

"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". Niestety znane przysłowie sprawdza się od pierwszych dni tego miesiąca. Jak będzie dalej? Czy pogoda nas zaskoczy? Okazuje się, że tak! Do naszego kraju nadchodzi eksplozja ciepła, która niestety nie potrwa zbyt długo. Gwałtowna zmiana pogody może wywołać zdenerwowanie wśród wielu osób. Sprawdźcie szczegóły.

Pogoda w kwietniu 2022 jest nieprzewidywalna. Nowy miesiąc zaskoczył nas przyjemnym ciepłem, śniegiem, deszczem, nocnymi przymrozkami i dość porywistym wiatrem. W przeciągu kilku pierwszych dni byliśmy świadkami prawie każdego zjawiska atmosferycznego, więc śmiało można stwierdzić, że przysłowie "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata", sprawdza się w tym roku w stu procentach. Jak będzie dalej? Jaka będzie pogoda w drugiej połowie kwietnia? Okazuje się, że wielkimi krokami nadchodzi gwałtowna zmiana pogody, która niestety nadal będzie płatać figle i nie pozwoli byśmy w pełni cieszyli się urokami wiosny.

ZOBACZ TAKŻE: Horoskop na kwiecień 2022 - Różowa Pełnia Księżyca zdziała cuda!

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...

Pogoda na kwiecień 2022 - zmiana temperatur

Będzie się działo! Okazuje się, że pogoda w kwietniu znowu będzie płatać figle. W czwartek 7 kwietnia nastąpi wzrost temperatur w całym kraju. W centralnej i wschodniej części Polski termometry będą pokazywać aż 17-18 stopni Celsjusza. Niestety przyjemnym, wiosennym ciepełkiem nie pocieszymy się zbyt długo. W piątek 8 kwietnia będzie deszczowo, pochmurno i chłodno. Temperatura w Polsce będzie wahać się od 9 do 12 stopni Celsjusza. Dodatkowo czekają nas w tym czasie silne wichury, które dadzą nam popalić.

Kolejne dni również nie zapowiadają się zbyt kolorowo. Temperatura będzie spadać, a w dodatku pojawią się opady deszczu. Słońce wyjdzie jednak wraz z początkiem nowego tygodnia, a temperatura ponownie mocno podskoczy w okolicach wtorku 12 kwietnia. To właśnie wtedy do naszego kraju zawita eksplozja ciepła, która pozostanie z nami chwilę dłużej. Ocieplenie to przypadnie na okres od 12 do 15 kwietnia, lecz niestety później ponownie możemy spodziewać się ochłodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Niż Nasim da nam popalić! IMGW ostrzega przed silnymi wichurami

Michał Szpak vs Jowiszja o swojej muzycznej przemianie