Freestyler - NOWA WERSJA kultowego teledysku!

i

Autor: fot./screen/youtube.com/BomfunkMCsVEVO/Telenet YUGO Freestyler

Freestyler - NOWA WERSJA kultowego teledysku! Czym różni się od oryginału?

2019-02-25 13:04

Ten hit znają wszyscy! Utwór nagrany przez fińską grupę Bomfunk MC’s do dziś jest jednym z największych przebojów muzyki popularnej, a towarzyszący mu teledysk stał się symbolem nowego millenium. Krótko mówiąc, słynne "Fristajlo! Łakamakafą" zapisało się w historii. Czy tak samo stanie się z nową wersją klipu? Nowe wideo do piosenki pojawiło się niedawno w sieci. Na ESKA.pl przeczytacie, czym różnią się teledyski.

Freestyler - nowa wersja teledysku znalazła się niedawno w sieci. Na YouTube pojawiła się 20 lat po premierze oryginału. W 1999 roku został on nagrany przez fińską grupę Bomfunk MC’s. Choć okazali się oni zespołem jednego przeboju, to ich piosenka stała się symbolem nowego tysiąclecia. Freestyler i słynny wers "Freestyler Rock the microphone" (który dla większości brzmiał jak: fristajlo, łakamakafą) były czymś rozpoznawalnym na całym świecie. Czy tak samo znana stanie się nowa wersja teledysku?

Przeczytaj też: Chłopak z Freestyler - Pamiętacie go? Wiemy, co się z nim stało!

Freestyler 2019 - nowa bohaterka teledysku

Teledysk Freestyler pokazywał historię młodego chłopaka, który odkrywa, że może przyśpieszać lub cofać czas za pomocą swojego odtwarzacza MP3. Teledysk był bardzo nowatorski jak na swoje czasy i szybko podbił serca widzów.

Nowa wersja teledysku jest niemal dokładnym powtórzeniem teledysku sprzed 20 lat (w klipie występuje też kilkoro aktorów, którzy pojawili się w oryginale). Różnicą jest zmiana głównego bohatera. Tym razem umiejętnością cofania czasu zostaje obdarzona dziewczyna.

Są też inne różnice, które świadczą o tym, że od premiery Freestyler minęły już dwie dekady. Muzyka w teledysku puszczana jest ze smartfona i pojawiają się elementy znanych dziś tańców. Nowa wersja została przygotowana przez Yugo Telent we współpracy z Bomfunk MC’s. Poniżej obejrzycie i porównacie obie wersje. Najpierw oryginał:

A teraz czas na Freestyler 2019:

Zobacz też
Viki

Autor: YouTube/ VikiVEVO

Druga edycji The Voice Kids już za nami! Od pierwszego stycznia mogliśmy kibicować uzdolnionym dzieciakom z drużyn Dawida Kwiatkowskiego, Cleo oraz Tomsona i Barona. W sobotę 23 lutego poznaliśmy zwyciężczynię programu. Wygrała Ania Dąbrowska! Prócz niej w finale przedstawione zostały jeszcze dwa single. Utwór Time zaśpiewała Viki Gabor z drużyny Tomsona i Barona. Posłuchajcie singla i zobaczcie teledysk na ESKA.pl!