Fala upałów w Europie 2022. Tak GORĄCO nie było od 20 lat!

i

Autor: Piotr Molecki/East News Fala upałów w Europie 2022. Tak GORĄCO nie było od 20 lat!

Fala upałów w Europie 2022. Tak GORĄCO nie było od 20 lat!

2022-06-13 15:41

W Hiszpanii nie odpuszcza fala upałów niespotykana o tej porze roku, przed początkiem kalendarzowego lata. Pomarańczowe alerty pogodowe obowiązują w poniedziałek zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju, gdzie termometry mają pokazać nawet 43 st. C. Według krajowej agencji meteorologicznej AEMET to najgorętsza wiosna od co najmniej 20 lat.

Fala upałów w Europie 2022 nie daje chwili wytchnienia. W Hiszpanii aż 31 prowincji z 11 regionów autonomicznych zostało objętych żółtym lub pomarańczowym alertem ostrzegającym odpowiednio przed zagrożeniem i dużym zagrożeniem” w związku z upałami. Najwyższe temperatury spodziewane są w Andaluzji, na południu kraju, w prowincjach Kadyks, Kordoba, Granada, Jaen i Sewilla. „Duże zagrożenie” występuje również w Estremadurze, Aragonii, Kastylii i Leon, Kastylii La Manchy, Katalonii, Nawarze i Murcji. W Madrycie temperatura powietrza ma wynieść 39-41 st. Celsjusza. Jak wskazują eksperci, temperatury są obecnie wyższe o 5-10 stopni od średnich dla pierwszej połowy czerwca.

Gromee i Antonia proszą świat o więcej miłości. Send Me Your Love HITEM LATA 2022?

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Fala upałów w Europie 2022 - pogoda

Za obecną falę upałów odpowiedzialna jest masa gorącego powietrza, która napłynęła nad Hiszpanię znad Afryki Północnej. Synoptycy przewidują, że upały potrwają co najmniej do czwartku. 

Upały w Polsce czerwiec 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

W Polsce najwięcej będzie 28 stopni Celsjusza w cieniu, a temperaturę taką zobaczą mieszkańcy zachodniej części Polski. Nieco mniej, bo 26 stopni Celsjusza będzie w centralnej i północnej części naszego kraju. Chłodniej oczywiście w rejonach górskich, gdzie maksymalnie eksperci przewidują 23 stopnie. Najcieplej będzie między 5 a 11 czerwca, a także między 19 a 27 czerwca 2022. Wtedy przygotujcie się na mocne upały.

Sonda
Czy czekasz na upalne dni?