Fala upałów w Europie 2022. Tak GORĄCO nie było od 20 lat!

2022-06-13 15:41
Fala upałów w Europie 2022. Tak GORĄCO nie było od 20 lat!
Autor: Piotr Molecki/East News Fala upałów w Europie 2022. Tak GORĄCO nie było od 20 lat!

W Hiszpanii nie odpuszcza fala upałów niespotykana o tej porze roku, przed początkiem kalendarzowego lata. Pomarańczowe alerty pogodowe obowiązują w poniedziałek zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju, gdzie termometry mają pokazać nawet 43 st. C. Według krajowej agencji meteorologicznej AEMET to najgorętsza wiosna od co najmniej 20 lat.

Fala upałów w Europie 2022 nie daje chwili wytchnienia. W Hiszpanii aż 31 prowincji z 11 regionów autonomicznych zostało objętych żółtym lub pomarańczowym alertem ostrzegającym odpowiednio przed zagrożeniem i dużym zagrożeniem” w związku z upałami. Najwyższe temperatury spodziewane są w Andaluzji, na południu kraju, w prowincjach Kadyks, Kordoba, Granada, Jaen i Sewilla. „Duże zagrożenie” występuje również w Estremadurze, Aragonii, Kastylii i Leon, Kastylii La Manchy, Katalonii, Nawarze i Murcji. W Madrycie temperatura powietrza ma wynieść 39-41 st. Celsjusza. Jak wskazują eksperci, temperatury są obecnie wyższe o 5-10 stopni od średnich dla pierwszej połowy czerwca.

Gromee i Antonia proszą świat o więcej miłości. Send Me Your Love HITEM LATA 2022?

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Fala upałów w Europie 2022 - pogoda

Za obecną falę upałów odpowiedzialna jest masa gorącego powietrza, która napłynęła nad Hiszpanię znad Afryki Północnej. Synoptycy przewidują, że upały potrwają co najmniej do czwartku. 

Upały w Polsce czerwiec 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

W Polsce najwięcej będzie 28 stopni Celsjusza w cieniu, a temperaturę taką zobaczą mieszkańcy zachodniej części Polski. Nieco mniej, bo 26 stopni Celsjusza będzie w centralnej i północnej części naszego kraju. Chłodniej oczywiście w rejonach górskich, gdzie maksymalnie eksperci przewidują 23 stopnie. Najcieplej będzie między 5 a 11 czerwca, a także między 19 a 27 czerwca 2022. Wtedy przygotujcie się na mocne upały.

Sonda
Czy czekasz na upalne dni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze