Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 potwierdzona. To będzie 'najgorszy' dzień w roku

i

Autor: GERARD/REPORTER / EAST NEWS Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 potwierdzona. To będzie 'najgorszy' dzień w roku

POGODA

Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 potwierdzona. To będzie 'najgorszy' dzień w roku

2023-06-03 11:43

Fala afrykańskich upałów nadciąga praktycznie do całej Europy! Długoterminowa prognoza pogody nie zostawia wątpliwości, że przed nami sporo ciepłych, słonecznych oraz bezdeszczowych dni i to już w najbliższej perspektywie. Praktycznie przez cały czerwiec towarzyszyć nam będzie słońce, więc warto z tego skorzystać. Jaka będzie pogoda w czerwcu 2023? Kiedy fala afrykańskich upałów? Poznajcie najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 - kiedy?

Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 jednych ucieszy, a drugich zmartwi. W końcu nadejdą upalne dni, kiedy każdy dostanie więcej energii, w głowie będą tylko pozytywne myśli i w końcu będzie można naładować się mocnymi promieniami słońca. Jednak fala afrykańskich upałów 2023 to jednocześnie sporo kłopotów. Te główne związane są z uprawami, a rolnicy przez panującą suszę mogą nie być zadowoleni z ilości plonów. Dlatego też corocznie, to hiszpańscy meteorolodzy dzielą się swoimi radami i podpowiadają, co trzeba zrobić, by roślinność przetrwała najbardziej suche i gorące dni. Nic dziwnego, bo to właśnie w Hiszpanii latem temperatura często oscyluje w granicach 40 stopni Celsjusza. Choć, jak zajrzeliśmy w prognozę długoterminową dla Madrytu, to ciepło sięgające 30 stopni Celsjusza spodziewane jest dopiero na koniec lipca. W Polsce natomiast już w czerwcu trzeba się przygotować na duże ocieplenie. Eksperci nie mają wątpliwości i wskazują 'najgorszy' pod względem ciepła dzień w roku.

Margaret ostro skręca, przyspiesza i tańczy! Artystka zaskakuje piosenką "Tańcz głupia"

Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 - kiedy?

Afrykańskie upały w Polsce w przeszłości już się pojawiały. Głównie czerwiec 2019 roku był bardzo upalny, kiedy to w Poznaniu, Radzyniu, czy w Słubicach odnotowano od 38 do 38,3 stopni Celsjusza. Wcześniej, jeśli chodzi tylko o ten sam miesiąc, tak upalnie było w 2000 roku. Warto odnotować też, że w sierpniu 2015 i 2013 najwyższą temperaturę odnotowano we wsi Silniczka w województwie łódzkim oraz we wsi Ceber w świętokrzyskim. I w tym roku spodziewane są piekielne upały, jakich dawno nie było. Koniec maja ciepły, słoneczny i bezdeszczowy w całej Polsce - do 25 stopni Celsjusza w centrum i nawet 27 stopni Celsjusza na zachodzie. Pierwsze dni czerwca słoneczne, od 20 do 24 stopni Celsjusza. Nieco więcej chmur od 5 dnia tego miesiąca i możliwe przelotne opady deszczu. Po 10 czerwca powrót wysokich temperatur sięgających nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Zielonej Górze czy Zgorzelcu. Do 30 stopni Celsjusza w cieniu ciepło dojdzie po 20 czerwca i wtedy też możliwe są wyładowania atmosferyczne. Zapewne kilka razy otrzymacie alert RCB o potencjalnym zagrożeniu silnymi burzami.

Eksperci od pogody określają, że to właśnie po 20 czerwca, czyli w momencie rozpoczęcia kalendarzowego i astronomicznego lata będzie "najgorszy" pod względem temperatury dzień w tym roku. Oczywiście póki co, bo spodziewać się można, iż lipiec i sierpień będzie jeszcze gorętszy. Witamy lato już teraz!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE