Facebook - sesja wygasła. Dlaczego pojawił się taki komunikat? Co to oznacza?

Facebook / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Brett Jordan on Unsplash Facebook / zdjęcie ilustracyjne

Użytkownicy Facebooka regularnie otrzymują przeróżne komunikaty. W zeszły weekend korzystający z aplikacji otrzymali informację, że sesja wygasła, przez co nie można się było zalogować na swoje konto, a posiadający usługę dwustopniowej weryfikacji nie otrzymywali wymaganych do zalogowania kodów wysyłanych SMS-em. Co to znaczy, że sesja wygasła i co należy zrobić?

Facebook - sesja wygasła i co wtedy? Ze stworzonego przez Marka Zuckerberga serwisu społecznościowego każdego dnia korzystają setki milionów, jeśli nie nawet miliardy ludzi na całym świecie. Niestety, w ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o oszustwach dokonywanych za pośrednictwem medium. Nic więc dziwnego, że w weekend 23-24 stycznia wielu użytkowników aplikacji Facebooka przeżyło niemały szok, nie mogąc się zalogować na konto przez to, że jak głosił wyświetlający się komunikat - sesja wygasła. Niepomocna okazała się też usługa dwustopniowej weryfikacji, bowiem wiadomości SMS z kodami nie docierały.

W zeszły weekend problem ten dotyczył tylko posiadaczy iPhone'a czy też iPad'a, jednak całkiem niedawno borykali się z nim również korzystający z systemu Android. Opcja logowania nie działa jedynie z poziomu aplikacji. Zalogowanie się poprzez przeglądarkę internetową było natomiast możliwe. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele firmy Facebook odpowiedzieli na zgłaszany problem i podali powód. 

Facebook - sesja wygasła. Co robić?

Jeśli otrzymacie komunikat o tym, że sesja wygasła, a kody weryfikacyjne nie będą do was dochodzić, sprawdźcie czy problem ten nie dotyczy tylko aplikacji. Warto wtedy zalogować się przy użyciu tradycyjnej przeglądarki internetowej. W oficjalnym komunikacie pracownicy Facebooka przyznali, że brak możliwości zalogowania się z poziomu apki wynikał z wprowadzanych zmian konfiguracji, a nie był żadną awarią.

ESKA XD #014
Najnowsze