Anastasia Dymyd

i

Autor: EBU / junioreurovision.tv Anastasia Dymyd - reprezentantka Ukrainy na Eurowizji Junior 2023.

Wydarzenia

Eurowizja Junior 2023 - Ukraina wybrała reprezentantkę. 9-latka da zwycięstwo naszym sąsiadom?

2023-10-03 14:05

Eurowizja Junior 2023 już niedługo i powoli poznajemy reprezentantów poszczególnych krajów. W niedzielę 1 października odbyły się preselekcje na Ukrainie, gdzie niespodziewanie triumfowała 9-letnia Anastasia Dymyd. Nasi sąsiedzi w tym roku postawili na bardzo klasyczny, dziecięcy utwór. Czy to jest klucz do sukcesu?

Eurowizja Junior 2023 to będzie czas Ukrainy? Niedawno, bo zaledwie w 2022 roku, ten wschodni kraj wygrał na tak zwanej "dorosłej" Eurowizji. Zespół Kalush Orchestra wykonał hit Stefania i pobił rekord punktów od publiczności. Wiele osób podejrzewało, że wygrają również rok później. Tak się jednak nie stało, ale wciąż mają szansę zdobyć trofeum na dziecięcej Eurowizji. Do tej pory Ukraina na Eurowizji Junior cieszyła się z pierwszego miejsca tylko raz. W 2012 roku wygrała Anastasiya Petryk z utworem Nebo. W 2023 o wygraną zawalczy 9-letnia Anastasia Dymyd. Fani Eurowizji zwracają uwagę, że jej propozycja bardzo przypomina dawne piosenki dla dzieci. Czy ten nostalgiczny wybór okaże się strzałem w dziesiątkę?

Eurowizja Junior 2023 - reakcje na piosenkę Polski. Czy internauci wróżą nam sukces?

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Eurowizja Junior 2023 - Ukraina czarnym koniem?

Anastasia Dymyd na Eurowizji Junior 2023 zaśpiewa piosenkę Kvitka. To wesoła, słoneczna kompozycja dla dzieci. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach konkurs stał się bardziej konkursem piosenki młodzieżowej niż dziecięcej, reprezentantka Ukrainy może się wyróżnić. Czy widzowie przed telewizorami pokochają słodką Anastasię?

Sonda
Czy Ukraina ma szansę wygrać Eurowizję junior 2023?

Eurowizja Junior 2023 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się w niedzielę 26 listopada na Lazurowym Wybrzeżu. Koncert gościć będzie hala widowiskowa Palais Nikaïa w Nicei. Wydarzenie trafiło tam po wygranej Francji na Eurowizji Junior 2022. Reprezentował ich wtedy Lissandro z piosenką Oh Maman!.