Eurowizja jak Eurowizja Junior? Fani konkursu domagają się zmiany!

2020-05-19 14:49
Eurowizja
Autor: YouTube/ Eurovision Song Contest

Za nami wyjątkowe show Eurowizja. Światło dla Europy, które zorganizowane zostało jako pocieszenie zarówno dla artystów, jak i fanów odwołanego po raz pierwszy w historii Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Jednym z najjaśniejszych punktów wydarzenia było wspólne wykonanie zwycięskiej piosenki z 1997 roku. Zaśpiewanie coveru na tyle wzruszyło sympatyków Eurowizji, że wymagają się wprowadzenia elementu, który ma miejsce na Eurowizji Junior. O szczegółach na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 - koncert Eurowizja. Światło dla Europy, który został wyemitowany w zastępstwie za wielki finał najpopularniejszego konkursu muzycznego na całym świecie poruszył miliony widzów przed telewizorami i ekranami komputerów. W trakcie wydarzenia, podczas którego pokazywano fragmenty teledysków niedoszłych reprezentantów, występy laureatów z ubiegłych lat, jak i płynące z ich ust przesłania, wszyscy artyści zaśpiewali wspólnie wielki eurowizyjny hit z 1997 roku - Love shine a light. To właśnie ta piosenka stała się podstawą do stworzenia takiej, a nie innej nazwy tego niezwykłego wydarzenia.

Wspólne śpiewanie piosenki przewodniej całego przedsięwzięcia to stały element Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W zeszłym roku, uczestnicy wykonali razem na scenie utwór Share The Joy, którego autorem był dbający o stronę muzyczną wydarzenia DJ Gromee. Fani "dorosłej" Eurowizji mają nadzieję, że po tak dobrym przyjęciu wspólnego coveru Love shine a light, również w przypadku Konkursu Piosenki Eurowizji stanie się to tradycją.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Eurowizja - uczestnicy śpiewają razem

Podczas koncertu Eurowizja. Światło dla Europy, wszyscy mogli poczuć się wygranymi. Ze względu na okoliczności, organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję o braku rywalizacji pomiędzy uczestnikami, a ich wspólne wykonanie kawałka Love shine a light poruszyło miliony ludzi na całym świecie.

- Myślę, że podczas każdej Eurowizji uczestnicy powinni śpiewać razem, jak tutaj. To niezwykle emocjonalne widzieć ich razem, śpiewających, zapominających o rywalizacji, po prostu czujących muzykę. Mam nadzieję, że zobaczymy to za rok na scenie.
- Potrzebujemy tego w kolejnych latach na Eurowizji - piszą w komentarzach.

Chcielibyście, aby wspólne śpiewanie konkretnego utworu stało się elementem nie tylko Eurowizji Junior, ale Eurowizji w ogóle?

Najnowsze