Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie jest konkurs dla dorosłych? Kto z Polski? [DATA, TERMIN]

2022-12-08 14:31
Eurowizja 2022 - scena
Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv

Eurowizja 2023 będzie zorganizowana w ukraińskim duchu. Choć poprzednią edycję konkursu wygrała Ukraina, to Europejska Unia Nadawców zdecydowała, że to inny kraj poprowadzi imprezę. Kiedy i gdzie jest Eurowizja 2023? Kto reprezentuje Polskę?

Eurowizja 2023 będzie wyjątkowym, muzycznym konkursem. Choć 66. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrał zespół Kalush Orchestra, z Ukrainy i to właśnie ten kraj powinien organizować konkurs, to Europejska Unia Nadawców wydała oświadczenie, w którym przekazała, że konkurs nie odbędzie się w Ukrainie ze względu na wojnę i kwestie związane z bezpieczeństwem. Pomimo tego Eurowizja 2023 zostanie zorganizowana w ukraińskim duchu. Kraj będzie współpracował przy tworzeniu konkursu, a w logo wydarzenia znajdzie się żółto-niebieska flaga. Do prowadzenia Eurowizji 2023 zaproszono konferansjerów znanych z ukraińskiej telewizji. Co więcej, jako triumfator poprzedniej edycji, Ukraina będzie mieć zagwarantowany start w finale. W muzycznym wydarzeniu weźmie udział 37 krajów. Reprezentant Polski na Eurowizji 2023 nie będzie miał łatwego zadania. Poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko.

Eurowizja 2023 - reprezentant Polski. Chętnych nie brakuje! [LISTA ZGŁOSZEŃ]

EUROWIZJA 2022 [Kasia Węsierska i fit przekąski] | ESKA XD - Fit vlog #42

Eurowizja 2023 - gdzie?

Eurowizja 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Choć kraj nie wygrał poprzedniej edycji konkursu, to Europejska Unia Nadawców nie zdecydowała się organizować imprezy w Ukrainie ze względu na wojnę. Jednak brytyjski nadawca BBC podkreśla, że przy tworzeniu konkursu będzie współpracował z ukraińską telewizją. Będzie to dziewiąty raz, kiedy Wielka Brytania zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2023 - kiedy?

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 w Liverpool Arena w Liverpoolu.

Eurowizja - polscy reprezentanci. Sprawdź, czy potrafisz powiązać ich z piosenkami

Eurowizja 2023 - reprezentant Polski

Reprezentant Polski na Eurowizji 2023 będzie miał naprawdę trudne zadanie. Nie znamy jeszcze wokalisty/zespołu, który będzie reprezentował nasz kraj, jednak chętnych do udziału w muzycznym konkursie nie brakuje. Wokalista, który będzie reprezentował nasz kraj na Eurowizji 2023 najpierw musi wziąć udział w Krajowych Eliminacjach. Telewizja Polska ogłosiła już nabór artystów i piosenek do preselekcji. Zgłoszenia można wysyłać do 15 stycznia 2023 do godziny 22:00. Dziesięć dni później stacja ogłosi finalistów. Będzie ich maksymalnie dziesięciu. Reprezentant Polski na Eurowizji 2023 zostanie wyłowiony podczas Krajowych Eliminacji 26 lutego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze