Eurowizja 2022 - Austria z imprezowym bangerem! LUM!X i Pia Maria rozgrzeją Turyn!

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Eurowizja 2022 - Austria z imprezowym bangerem! LUM!X i Pia Maria rozgrzeją Turyn!

Eurowizja 2022 - Austria z imprezowym bangerem. LUM!X i Pia Maria rozgrzeją Turyn!

2022-04-08 14:34

Pozwól mi być twoją aureolą, bo niebo nie może się doczekać, aż zakończymy walkę. Nie potrzebujemy Herkulesa, by rzucić człowieka na kolana. Nigdy więcej przeprosin - śpiewa Pia Maria w tłumaczeniu. A to wszystko do bitu serwowanego przez doskonale Wam znanego producenta, Lum!xa. Jak brzmi piosenka Austrii na Eurowizję 2022? Poznajcie ją w całości wraz z teledyskiem już teraz.

Spis treści

  1. Eurowizja 2022 - piosenka Austrii
  2. Lum!x - kim jest?

Eurowizja 2022 - Austria ma najbardziej imprezowy hit! LUM!X, popularny producent i DJ, przedstawia piosenkę Halo, w której zaśpiewała Pia Maria. Utrzymany w tempie 150 bitów na minutę numer, to dowód na to, że LUM!X nie boi się żadnych wyzwań. Nawiązujący do eurobitowych brzmień singiel, porywa kinetycznym rytmem, imponującym wokalem Marii, stadionowym klimatem i chwytliwym refrenem. A warto dodać, że w ciągu ostatnich lat LUM!X wypracował sobie pozycję jednego z najpopularniejszych muzyków w kraju. Dzięki świeżemu podejściu do muzyki elektronicznej i za sprawą takich utworów, jak Monster, The Passenger czy ostatniego Thunder, zgromadził miliard streamów oraz złote i platynowe certyfikaty nie tylko w Austrii, ale także w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski. Teraz LUM!X gotów jest spełnić swoje kolejne marzenie.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]

Eurowizja 2022 - piosenka Austrii

- To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować mój kraj podczas Eurowizji. To największa europejska scena i chyba największa szansa na sukces na tym kontynencie - mówi twórca. LUM!X to kolejny DJ, który wystąpi na Eurowizji. Wcześniej swoich sił próbował chociażby DJ Bobo, Darude, czy polski producent GROMEE!

Krystian Ochman zaśpiewał River z dedykacją dla Ukrainy. Tym gestem WZRUSZYŁ wszystkich

Eurowizja 2022 - piosenka Austrii

Lum!x - kim jest?

W wieku zaledwie 19 lat, austriacko-włoski muzyk LUM!X, który naprawdę nazywa się Luca Michlmayr, szybko stał się jednym z najpopularniejszych artystów na elektronicznej scenie. Jego charakterystyczne brzmienie, podbija nie tylko radiowe listy przebojów i klubowe parkiety, ale i zyskuje wiralowe sukcesy. Początkowo grał na gitarze i słuchał Queen oraz Michaela Jacksona, ale później odkrył Skrillexa i amerykański dubstep, co skłoniło go do zgłębienia tajników FL Studio. W wieku 13 lat samouczek zaprezentował się światu, wypuszczają niezliczone bootlegi i remiksy, z których wiele nadal krąży po sieci.

Dalej było już tylko z górki. Gabry Ponte, znany z grupy Eiffel 65, pomógł mu przy singlu Monster, który dziś ma 200 milionów odsłuchów i pojawił się w milionach filmików tworzonych przez internautów. LUM!X i Gabry Ponte kontynuowali współpracę, tworząc hity The Passenger (LaLaLa) (feat. MOKABY and D.T.E.) i Thunder, które razem zgromadziły setki milionów odtworzeń. - Robię to, co lubię, a skoro innym się to podoba, to chyba dobrze to robię - podsumował LUM!X.