Eurowizja 2021 - zwycięzca już znany. Ten wynik mówi sam za siebie

2021-05-05 10:33 AR
Eurowizja 2021 - Ahoy Arena Rotterdam
Autor: ROBIN VAN LONKHUIJSEN/AFP/East News

Eurowizja 2021 już za moment i wszyscy zastanawiają się, kto może wygrać tegoroczny konkurs. Wiele osób uważa, że reprezentant Polski Rafał Brzozowski nie ma szans na wygraną. Czy tak faktycznie jest? Okazuje się, że zwycięzca konkursu może być już znany. Wskazuje na to jeden istotny fakt. Czy faktycznie ten kraj wygra?

Eurowizja 2021 jest już rozstrzygnięta? Na to wskazuje jedna istotna informacja. Okazuje się, że jedna z piosenek, która bierze udział w tegorocznym konkursie osiągnęła ogromny sukces na YouTube. Ma już 9 milionów wyświetleń. I nie chodzi o utwór The Ride Rafała Brzozowskiego, który reprezentuje Polskę. Taki wynik osiągnęła kandydatka z Rosji - Manizha. Artystka wykona w Rotterdamie utwór Russian Woman, który w jej rodzimym kraju wywołał wiele kontrowersji. Jest to bowiem feministyczna piosenka, która ma zachęcać Rosjanki do walki o swoje oraz poznawania własnej wartości. Niektórym skrajnym środowiskom nie spodobało się, że taka piosenka reprezentuje Rosję. Fani Eurowizji są jednak przekonani, że to niezwykle ważne dla Rosjanek, że ktoś będzie je reprezentował na największej scenie w Europie. Na dwa tygodnie przed konkursem Russian Woman ma najwięcej wyświetleń ze wszystkich 39 państw. Czy to oznacza, że ma wygraną w kieszeni?

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Choć Rosja ma najwięcej wyświetleń na YouTube, to według fanów konkursu i ekspertów to inny kraj ma zgarnąć nagrodę. Aktualnie do wygranej typowana jest Malta, którą podobnie jak Rosję, reprezentuje piosenka o feministycznym przesłaniu - Je Me Casse. W tym przypadku mowa jednak o nowoczesnej kompozycji z imponującym wokalem. Reprezentantką Malty jest Destiny. Co ciekawe, w 2015 roku wygrała już inny konkurs - Eurowizję Junior. Jeśli wygra Eurowizję 2021, stanie się pierwszą osobą, która wygrała zarówno Eurowizję dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Najnowsze