Egzamin Ósmoklasisty 2020 - PUNKTY. Czy można nie zdać egzaminu?

2020-06-09 8:10 RW
Egzamin Ósmoklasisty 2020 - czy można nie zdać? Co jeśli będzie 0 punktów?
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Egzamin Ósmoklasisty 2020 - czy można nie zdać? Co jeśli będzie 0 punktów?

Egzamin Ósmoklasisty 2020 zbliża się wielkimi krokami. Coraz czasu zostało na naukę, która sprawi, że osiągniecie próg punktowy, który pozwoli wam dostać się do wymarzonej szkoły. Coraz częściej pojawiają się pytania, czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? Czy mała ilość punktów skutkuje nie zdaniem sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Egzamin Ósmoklasisty 2020 - czy można nie zdać?
  2. Egzamin Ósmoklasisty 2020 - punkty
  3. Egzamin Ósmoklasisty 2020 - czas trwania
  4. Egzamin Ósmoklasisty 2020 - co można przynieść?

Egzamin Ósmoklasisty 2020punkty są kluczową sprawą dla wszystkich uczniów. Zdający chcą zaliczyć sprawdzian na koniec szkoły podstawowej, z jak najlepszym wynikiem. Wszystko po to, by dostać się do wymarzonego technikum lub liceum. Dyrektorzy szkół średnich w pierwszej kolejności patrzą na osoby, które zdobyły dużą ilość punktów, mają dobre oceny na świadectwie końcowym, a oprócz tego aktywnie brały udział w życiu szkoły. Co się stanie, gdy egzamin ósmoklasisty nie pójdzie po waszej myśli? Czy można go nie znać? Opowiadamy na te pytania na ESKA.pl.

Zobacz: Rekrutacja do liceum 2020/21 - punkty. Jak i kiedy się liczy? [KALKULATOR]

Egzamin Ósmoklasisty 2020 miał się odbyć w kwietniu, jednak w wyniku pandemii koronawirusa, Ministerstwo Edukacji Narodowej przeniosło egzamin na późniejszy termin. Już wiadomo, że uczniowie podejdą do sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej już od 16 czerwca. Pierwszego dnia wykażą się wiedzą z języka polskiego, drugiego z matematyki, a trzeciego dnia czeka ich egzamin z języka obcego nowożytnego. Terminy dodatkowe również są znane. Osoby, które zazwyczaj z powodów zdrowotnych lub bardzo prywatnych, ale uzasadnionych, nie przystąpiły do egzaminu w pierwszym terminie otrzymają taką możliwość 7, 8 i 9 lipca. Co więcej egzamin ósmoklasisty w takiej formule odbędzie się przedostatni raz. Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego matematyki języka obcego nowożytnego jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - czy można nie zdać?

Punkty na egzaminie ósmoklasisty są ważne, jeśli chodzi o rekrutację do szkoły średniej. Dlatego też wiele osób zastanawia się, czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty, czy jest minimalna liczba punktów tzw. wymagany prób, by zaliczyć sprawdzian. Jak wynika z informacji, które przekazała Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia, który kończy naukę w szkole podstawowej. Trzeba do niego przystąpić, by otrzymać świadectwo ukończenia nauki na tym etapie. Nie ma wyznaczonego progu punktowego, który należy przekroczyć, by zakończyć edukację podstawową. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś zdobędzie 0 punktów, to i tak zalicza egzamin ósmoklasisty. Jeśli uczeń z niewyjaśnionych przyczyn nie przystąpi do egzaminu, nie otrzyma promocji do szkoły średniej i we wrześniu będzie powtarzać ostatnią klasę. 

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - punkty

Punkty na egzaminie ósmoklasisty są ważne w przypadku rekrutacji do szkoły średniej. Każda szkoła średnia na swojej stronie internetowej lub w sekretariacie powinna mieć liczbę punktów wymaganych do przyjęcia uczniów. Jeśli uczeń zdobędzie ich za mało na egzaminie ósmoklasisty, to może spotkać się z odmową dyrektora liceum czy technikum. 

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - czas trwania

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

  • pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
  • drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
  • trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - co można przynieść?

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.  Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Najnowsze