Edyta Górniak i Gromee na Eurowizji? Wyznanie artystki zaskoczyło wszystkich fanów!

2020-06-19 16:36 Maksymilian Kluziewicz
Edyta Górniak i Gromee
Autor: Mateusz Jagielski/East News

W tym roku, minęło dokładnie 26 lat od chwili, kiedy Edyta Górniak, jako pierwsza polska reprezentantka, zajęła drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji. Żadnemu polskiemu artyście nie udało się wyrównać, a tym bardziej przebić tego wyniku. W najnowszym wywiadzie udzielonym szwedzkiemu portalowi, gwiazda zdradziła, że nie wyklucza ponownego wystartowania w preselekcjach. Tym razem nie sama, a z Gromee'em. Więcej na ESKA.pl.

Edyta Górniak i Gromee na Eurowizji? Informacje o tym, że wokalistka i znany DJ mieliby razem reprezentować nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji pojawiły się niedługo po premierze ich wspólnego kawałka zatytułowanego Król. Utwór zachwycił fanów popowej diwy, która w ostatnim czasie mocno eksperymentowała ze swoim brzmieniem. Jak się jednak okazało, ani Edyta Górniak, ani Gromee nie zdecydowali się na wzięcie udziału w preselekcjach do Eurowizji 2020. Szansę na zaprezentowanie naszego kraju otrzymała Alicja Szemplińska. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, wydarzenie odwołano po raz pierwszy w historii. Jak się okazuje, wykonawczyni hitu To nie ja i znany producent muzyczny nie wykluczają ponownego udziału w najsłynniejszym konkursie muzycznym.

Zarówno Edyta Górniak, jak i Gromee doskonale wiedzą, jakie emocje towarzyszą podczas wykonywania własnej piosenki na eurowizyjnej scenie. Wokalistka była pierwszą reprezentantką Polski. W 1994 roku, w Dublinie, wywalczyła dla naszego kraju drugie miejsce. Gromee miał mniej szczęścia - nie dostał się nawet do finału. Hitowy kawałek Light Me Up został jednak doceniony przez eurowizyjnych fanów i cieszył się ogromną popularnością. Czy to połączenie zagwarantowałoby nam zwycięstwo?

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Edyta Górniak i Gromee na Eurowizji?

Po 26 latach od swojego wielkiego sukcesu, wokalistka i jurorka The Voice of Poland i The Voice Kids udzieliła wywiadu szwedzkiemu portalowi Schlagervännerna. Gwiazda pojawiła się jako jedna z bohaterek cyklu o legendach Eurowizji. Zapytana o to, czy rzeczywiście planowała wystąpić z Gromee'em na eurowizyjnej scenie przyznała, że temat jest dla niej cały czas otwarty.

- Możliwe, że pewnego dnia w przyszłości wrócimy razem na Eurowizję. Wiem, że byłoby to coś, czym ludzie byliby bardzo przejęci!  - odpowiedziała, wywołując niemałą ekscytację wśród polskich fanów konkursu, jak podaje eurowizja.org.

Warto wspomnieć o tym, że Edyta Górniak próbowała swoich sił w preselekcjach w 2016 roku. W głosowaniu telewidzów ostatecznie wygrał jednak Michał Szpak i jego Color Of Your Life.

Najnowsze