Don Vasyl i dzieci - muzykująca rodzina

2019-07-20 20:51
Don Vasyl i dzieci - muzykująca rodzina
Autor: REPORTER Don Vasyl i dzieci - muzykująca rodzina

Don Vasyl wraz ze swoją muzykującą rodziną od początku lat 90. podbija serca polskich słuchaczy. Dowiedz się więcej o Donie Vasylu i jego dzieciach na ESKA.pl.

Don Vasyl, właściwie Vasyl Szmidt (do roku 1989 Kazimierz Doliński) to najpopularniejszy romski piosenkarz w Polsce. Jest kompozytorem, autorem setek tekstów piosenek, poetą i animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Muzyk pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero. Karierę muzyczną rozpoczął w latach 80., ale popularność zaczął zdobywać dopiero kilka lat później po założeniu zespołu Don Vasyl i Roma. Jego dyskografia składa się z kilkudziesięciu płyt, z czego 11 zdobyło status Złotej Płyty. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów, który w tym roku obchodził swoją jubileuszową 20. edycję. Don Vasyl muzykuje wraz ze swoją rodziną. Kim są jego dzieci i czym są zajmują?

Don Vasyl - dzieci

Don Vasyl i jego żona Maria Szmidt mają trójkę dzieci: córkę Agnieszkę oraz synów Wasyla Juniora i Dzianiego. Agnieszka jako jedyna z rodziny nie poszła w ślady ojca i została dziennikarką. Dwaj synowie podzielili los ojca i są mocno związani z branżą muzyczną. Oprócz grania w swoich zespołach występują razem z Donem Wasylem podczas jego koncertów. Ponadto Dziani jest jednym z prowadzących Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku. Muzykującą rodzinę na estradzie wspiera także wnuk romskiego piosenkarza. 

Najnowsze